В умовах постійного зростання вартості різних видів палива виникла гостра потреба сконструювати для опалення та нагрівання води принципово новий і ефективніший у своїй роботі пристрій. Ним став газовий конденсаційний котел. Традиційні газові котли під час роботи видають максимальний ККД близько 80%. У той самий час ККД конденсаційного котла перевалює за 100%. Цього вдалося досягти завдяки використанню теплової енергії пари, що утворює конденсат на теплообміннику.

Переваги конденсаційних котлів

Такий агрегат, як конденсаційний котел, має цілу низку переваг, серед яких можна виділити наступні:

  1. Високий рівень енергоефективності. Котел видає максимальний ККД за мінімальної витрати газу. Серед усього представленого на ринку опалювального обладнання, яке як паливо використовує природний газ, конденсаційним котлам немає рівних. Витрата палива за їх роботи нижче на 15-20% проти витрат звичайного газового опалювального устаткування.
  2. Екологічність. Якісні конденсаційні котли характеризуються продуктивнішим згорянням газової суміші, завдяки чому спостерігається помітне зниження шкідливих викидів та продуктів горіння в атмосферу.
  3. Великий діапазон регулювання температури. При використанні конденсаційних котлів можна плавно регулювати температуру гарячої води в межах 30-85 градусів.

Недоліки конденсаційних котлів

Незважаючи на всі свої переваги, конденсаційні котли не позбавлені деяких недоліків. В тому числі варто виділити наступні:

  1. Висока вартість. Найчастіше конденсаційні котли коштують вдвічі дорожче за традиційні аналоги. Однак варто врахувати, що при експлуатації котла в режимі конденсації він швидко окупиться.
  2. Відсутність переваг при неправильному налаштуванні. Подібний котел ефективний лише у низькотемпературному режимі. Оптимальним для нього режимом роботи є такий, при якому співвідношення температури подачі й зворотної температури дорівнює 50-55°C до 30-35°C. Такі налаштування можливі, якщо приміщення опалюється за допомогою теплої підлоги. В іншому випадку для опалення будинку необхідно встановити додаткові радіатори, які будуть мати збільшену у 2,5-3 рази корисну площу поверхні й будуть розраховані на температуру теплоносія не більше 50°C.
  3. Облаштування системи відведення води. Для відведення води, яка накопичується всередині установки, слід спорудити водовідведення.