Електричним називають такий інструмент, який виконує свої функції – стругання, різання, пиляння, шліфування та інші операції за рахунок того, що його робочі органи приводяться в дію електричним двигуном. Це технічний пристрій, деталі конструкції якого знаходяться в складному взаємозв’язку. Тому судити про його якість і робочі властивості за одним критерієм – значить зробити помилку при виборі. Сьогодні ми розповімо вам про те, на які основні параметри варто звертати увагу, щоб покупка електроінструменту не вилилася в марнування коштів.

Інструмент професійний і любительський

Цей критерій найбільш суб’єктивний. Однак прийнято вважати аматорським той інструмент, у якого робочий цикл коротше, ніж неробочий. Наприклад, домашній зварювальний інвертор вимикається через п’ять хвилин генерації дуги і остигає протягом 10 хвилин. А у професійній моделі цей параметр практично збігається. До речі, якщо вас цікавлять токарні верстати по дереву, то радимо перейти за посиланням https://king-tools.com.ua/catalog/tokarni_verstati_po_derevu/ вже зараз.

Наявність запасу потужності, ефективної системи охолодження, посилених конструктивних елементів – сталевих, а не силумінових або пластикових шестерень в редукторі, а також додаткових опцій – здувши тирси, підсвічування робочої зони. Ось чим відрізняється професійний інструмент. Звичайно, за це доведеться платити.

Звичайно, ви можете взяти для домашньої майстерні і професійний інструмент. Його вистачить навіть вашим внукам. Інше питання – чи захочуть вони їм користуватися, адже за довгий термін експлуатації відбувається не тільки фізичний знос, а й моральна відсталість.

Акумуляторний чи мережевий?

Найбільш спірне питання. Зараз є моделі акумуляторного інструменту, які за величиною крутного моменту зрівнялися з мережевими пристроями середньої (до 800 Вт) потужності. Правда, для цього їх конструктори вдалися до чималих хитрощів, тому вартість таких девайсів рази в два вище аналогів, що працюють від розетки.

На нашу думку, акумуляторний інструмент потрібен в трьох випадках:

  1. При періодичних і короткочасних роботах, коли батарея не втрачає заряд повністю.
  2. При роботі на висоті. Так, шнур електроживлення – додатковий фактор ризику.
  3. При повній неможливості знайти джерело змінного струму 220 вольт 50 Гц.

Основний недолік акумуляторних дрилів, болгарок та пив в тому, що ціна батарей вище, ніж самого інструменту. Буває так, що цілком справний пристрій легше викинути, ніж знайти заміну джерела живлення.

Безпека

Якщо купується вами інструмент має потужність понад 800 Вт, він обов’язково повинен бути оснащений системами безпеки. На дрилях, шуруповертах, перфораторах встановлюється муфта kick back, яка зупиняє обертання при заклинюванні насадки. Це запобігає травми зап’ясть. На болгарках, бетоно- і штроборіз обов’язково повинен бути електронне гальмо, який скорочує вибіг дисків до мінімуму. Обов’язково передбачається блокування шпинделя при зміні насадок, вводяться системи запобігання випадкового пуску.

Якщо інструмент мережевий, звертайте увагу на товщину кабелю живлення і його гнучкість, оформлення вилки і введення в корпус. Все повинно відповідати нормам електробезпеки. Віддавайте перевагу інструменту зі ступенем захисту не менше IP 60, тому що наелектризований пил – це і ворог електронної начинки, і місток провідності між нею і вашими руками.

Універсальність

Якщо ви купуєте інструмент для домашньої майстерні або для роботи за строковими ремонтних робіт на виїзді, вам має сенс купувати універсальний інструмент. Наприклад, дрилі, в яких є поєднання режимів свердління з ударом. Або набори, в яких один привід забезпечує кілька функцій – свердління, шліфування, стругання, пиляння.

Варто розуміти, що універсальність – це завжди компроміс, в результаті якого якісь робочі властивості інструменту погіршуються, нехай і незначно. Тому для професійного виконання технологічних операцій краще зупинити вибір в інтернет-магазині https://king-tools.com.ua на вузькоспеціалізованих моделях. Витрати окупляться високою якістю робіт.

Опціональне оснащення і комплектація

Віддавайте перевагу інструменту, поставляє в кейсах, ящиках або сумках для перенесення і зберігання. Це збільшує термін їх служби і зручність користування. Поважаючий себе виробник покладе в комплект кілька робочих насадок, нехай не дуже крутих і дорогих.

Є опції корисні й марні. Наприклад, наявність реверсу у дрилі робить вибір кращим. А ось функція здування пилу з різу у електролобзика здебільшого марна. Підсвічування робочої зони може виявитися абсолютно неефективною, але за неї ви заплатите. Загалом, не піддавайтеся на агресивну політику продавців, беріть тільки те, що вам дійсно знадобиться.

Спробуйте інструмент до покупки, читайте відгуки

У звичайному магазині ви можете взяти вбрання в руки і спробувати його, хоча б натиснувши на кнопку Пуск. На майданчиках віртуальної торгівлі ви позбавлені такої можливості. Тому не соромтеся читати відгуки в Мережі. Ще краще, якщо сподобався девайс ви побачите у ваших знайомих і друзів. Невеликий натурний тест позбавить вас і від розчарувань, і від марної трати грошей.