Дах, яка швидко втратила свій колір і поржавіла, погнулися від спеки або снігу – до цього призводять помилки при виборі металочерепиці. Розглянемо, на що звернути увагу, щоб нова покрівля прослужила довго.

З чого взагалі складається металочерепиця?

Може здатися, що металлочерепица на citybud.in.ua – це всього лише пофарбований лист металу – але все набагато складніше. Щоб покрівля не втратила свій колір, не іржавіла і зберігала геометрію і в спеку, і в холод, її роблять з декількох шарів:

 1. Сталева основа.
 2. Цинковий шар.
 3. Пассивація.
 4. Грунт.
 5. Полімерне покриття.

Кожен лист металочерепиці складається з декількох шарів

Про кожному шарі потрібно мати уявлення, щоб вибрати гарну металочерепицю для довговічною покрівлі. Розберемо докладно особливості кожного шару.

Сталева основа

Починається все саме з неї. Товщина листа стали буває різною і підходить для різних цілей. Зазвичай тут вибирають з трьох варіантів.

Металочерепиця товщиною 0,40 міліметра. Такий вид покрівлі гарний, мабуть, тільки ціною. Так, можна непогано заощадити, але у такої черепиці є ряд істотних недоліків:

 1. гнеться влітку від впав яблука або граду;
 2. гнеться взимку навіть від невеликого снігу;
 3. листи легко деформувати при транспортуванні на дах.

В основному такий матеріал використовують для навісів і козирків.

Металочерепиця товщиною стали 0,45 міліметра. Це середня по вартості і своїми характеристиками металочерепиця. Підійде для:

 1. місцевості, де рідко бувають град або снігопади;
 2. типу покрівлі з простим монтажем, так як листи такої металочерепиці легко пошкодити при установці.

Металочерепиця товщиною від 0,50 міліметра. Оптимальний варіант для даху житлового будинку

Основні переваги такої черепиці:

 1. міцність;
 2. стабільність геометрії;
 3. жорсткість як під час спеки, так і взимку.

Лайфхак. Виробники вказують товщину саме сталевої основи листа металочерепиці, шари цинку і полімерного покриття тут не враховуються. Щоб перевірити, чи не лукавить виробник, товщина яких можна при покупці взяти з собою спеціальний інструмент – мікрометр.

Шар цинку

Він захищає сталь від іржі і впливу вологи і ультрафіолету. Навіть якщо при монтажі або під час експлуатації пошкоджуються верхні шари черепиці, цинковий шар захищає профіль від корозії.

Лайфхак. Перевірити товщину такого шару за допомогою мікрометра не вийде, тому краще дізнатися у продавця, чи відповідає металочерепиця ГОСТу 14918-80, який регулює вимоги по оцинкування. Зазвичай в профілі з товщиною стали від 0,50 міліметрів цинку міститься близько 275 г / м2.

Пассивація і грунт

Пасивуючий шар зменшує корозійні властивості металу і не дає шару цинку истончаться завчасно. Так металочерепиця довше не буде іржавіти.

А без шару грунту полімерне покриття не трималося б на профілі довго.

Лайфхак. Замовте дзвінок або запитайте про шарах металочерепиці безпосередньо у постачальника. Якщо продавець не зможе дати розгорнуту відповідь, можливо, варто вибрати інший магазин.

Полімерне покриття

Вид полімерного покриття впливає не тільки на довговічність даху з металочерепиці, стійкість кольору, захисні властивості і вартість. Саме від типу полімерного покриття залежить зовнішній вигляд покрівлі.