Почати економити на будівництві можна задовго до його початку – наприклад, уважно подивитися на ділянку і правильно вибрати положення майбутнього будинку.

Враховуємо перепади по висоті

Якщо планується будівництво будинку з цоколем, то ухил на ділянці – перевага. Але для заливки стандартного фундаменту потрібно рівну основу. Додаткові витрати при будівництві на ділянці з ухилом:

  • попередні земельні роботи для заливки фундаменту, вивезення грунту;
  • посилена гідроізоляція, спорудження дренажної системи, захист фундаменту від паводку;
  • складніше і дорожче прокладка підземних комунікацій.

Ідеальний варіант – знайти рівну площадку або місце, яке вимагатиме мінімального вирівнювання, та скористатись послугами спеціалістів https://techno-xolding.ru/.

Будуємо будинок ближче до воріт

В котедж на відстані 20-25 м від воріт потрібно прокладати дорогу – щоб під’їхати на машині до будинку. В крайньому випадку – повноцінну садову доріжку, щоб пройти з сумками, перенести меблі, будівельні матеріали, побутову техніку. Недоліки дороги на ділянці:

Підвищення витрат на будівництво.

Займає багато місця. 15 м дорожнього полотна – мінус 30 м2 від загальної площі.
Взимку дорогу доведеться чистити від снігу, льоду. Можливо, буде потрібно виклик техніки – витрати, яких можна було уникнути.
Додаткові витрати на обслуговування. Згодом покриття тріскається, деформується. Оновлювати дорогу належить раз в 5-10 років.
Якщо розташувати парковку (гараж) і будинок недалеко від в’їзду, то не доведеться витрачати кошти на будівництво і обслуговування дороги.

Розраховуємо видалення від комунікацій

Якщо пересунути будинок на пару метрів ближче до магістральних комунікацій (електрика, вода, газ, каналізація), то можна заощадити до 5-10 тисяч рублів на оплату матеріалів і роботи з укладання. Зазвичай всі комунікації проводяться з боку в’їзду, тому у розміщення будівлі ближче до воріт з’являється додаткова перевага.

Проводимо геологічне дослідження грунту

Відомості про склад грунту допомагають заздалегідь підготуватися до можливих проблем: правильно вибрати тип фундаменту, технологію будівництва.

Інсоляція: повертаємо будинок правильно

Розгорніть будівлю вікнами до світла – і витрати на освітлення зменшаться в 1,5-2 рази. Найбільше електроенергії витрачається у вітальні, кухні і спальнях. Бажано щоб у вікна житлових приміщень потрапляв світло протягом всього дня. До речі, правильна інсоляція не тільки знижує витрати на утримання будинку, але і в цілому робить будинок затишніше.

На освітлення кімнат впливає і проект будинку – деякі будинки як не крути, все одно залишаються темні зони. Тому коли дійде справа до інсоляції – зверніть увагу на планування будинку.