Поговоримо про етапи будівництва приватного будинку. Матеріал статті буде корисний і для тих, хто вирішив переїхати у власний будинок для постійного проживання, і для тих, хто хоче спорудити невеликий літній будиночок.

Як показує практика, далеко не всі люди знають з чого почати, особливо ті, які в повсякденному житті далекі від будівництва. Буває так, що людина починає зовсім ні з того, що потрібно, все одно, що починати будувати будинок з даху.

Приймемо такий варіант, що ділянку під будівництво у вас вже є. Будувати що попало і як попало навіть на своїй землі держава забороняє законодавчо.

Дозвільна документація

Можна самостійно розібратися в цьому питанні – для початку простудіювати кодекс – основний документ. Потім документи місцевих органів влади, такі як правила землекористування і забудови, генплани міських і сільських поселень.

Підкоряючись здоровому глузду, йдемо і замовляємо у фахівців містобудівний план земельної ділянки. Правила надання цієї послуги постійно змінюються, але до останнього часу послуга була безкоштовною і замовити її можна було в офісі «Мої документи».

Сам містобудівний план зазвичай готують органи архітектури. В результаті ви отримаєте документ, в якому буде чітко прописано, що саме ви можете побудувати за чинним законодавством і де саме. Тобто на плані будуть позначені межі можливої забудови ділянки. На них будуть впливати безліч всяких параметрів, таких як загальна площа ділянки, відстані до сусідських будівель, червоні лінії забудови вулиць, наявність охоронних зон комунікацій та інше.

Тому, якщо ділянки у вас ще немає, то слід звернути увагу на ці фактори. Не купувати ділянки поблизу високовольної ЛЕП, газопроводів, колекторів та інших комунікацій, звертати увагу на вид дозволеного використання ділянки, на щільність забудови, на охоронні зони і сервітути.

Для введення в експлуатацію приватного будинку потрібний дозвіл на будівництво. Без цього документа неможливо зареєструвати сам об’єкт нерухомості в реєстрі і відповідно права на нього. Зараз його можна отримати швидко та легко – подробнее за посиланням.

Отже, далі найцікавіше. Тепер, коли є на руках містобудівний план, потрібно визначитися з поетапними діями будівництва будинку і з чого почати.

Проект дому

У цей момент варто задуматися про проект. Що таке проект будинку і навіщо він потрібен? запитають деякі. Настійно рекомендую мати докладний проект будинку до початку будівництва і міняти його тільки трохи і тільки в крайніх випадках. Добре, якщо ви самі трохи розбираєтеся в будівництві, в іншому випадку краще звернутися до фахівців, які займаються проектуванням приватних будинків і котеджів.

Самим ідеальним варіантом було б вибрати готовий проект з уже наявних і просто прив’язати його до конкретних умов місцевості. Так було б і швидше і дешевше, і надійніше, тому що проект вже повністю готовий і швидше за все перевірений, десь вже і втілений в життя.

Але, не завжди виходить догодити майбутнім домовласникам. Те кімнати маленькі, то занадто великі, то вікна не там, то гараж потрібен, то підвал. Загалом, варіантів мільйон. Досвідчені інженери-проектувальники можуть внести потрібні зміни без будь-яких втрат в надійності конструкції. Але можливо, це відіб’ється і на вартості проекту, і на вартості будівництва.