Фахівці вважають, що існують два основні колірні прийоми для оформлення ніші в стіні – поглиблення тону та принцип контрасту.

У штучному поглибленні, гармонія досягається тоді, коли це або поєднання дуже яскравих, або пастельних тонів.

Фарбувати нішу в темні тони, не варто, бо вона буде сприйматися, як темна пляма. Ніші з гіпсокартону змінюють планування будинку і навіть безлике приміщення перетворюють в елегантний вигляд.

Є така мудра приказка, що будь-який недолік можна перетворити на його гідність. Так ось для професійного дизайнера, це не складе проблеми.

Самі непривабливі нерівності стін випирає залізобетонними балками, справжній майстер, перетворює в елегантні елементи інтер’єру. Оформлення ніші в стіні – це спосіб, який допоможе додати інтер’єру загадковість.

Нішу можна створити в будь-якій стіні, але, звичайно, перегородки з гіпсокартону легше в оформленні, ніж бетонні або цегляні стіни.

Для того, щоб зробити справжню нішу, в розрахунку на поліпшення інтер’єру і до того ж з дієвим напрямком, мало просто взяти металевий профіль, гіпсокартон і оформити пещерку потрібної форми. Це, перш за все, конструктивне перетворення, і вимагає правильних розрахунків.

Необхідно заздалегідь прорахувати потрібну відстань з урахуванням ваших облицювальних матеріалів. Все це робиться для того, щоб в кінці роботи не вийшло так, що туди або не входить шафа, або пральна машина.

Професіонали допоможуть порадою, підкажуть яким гідроізоляційним складом покрити ніші. Придумають конфігурацію ніші, які підходять для вашого інтер’єру.

Наприклад, ніша горизонтальної форми, цікаво виглядає на стіні в поєднанні з низькою і довгою меблями (тумба, ліжко).

Для короткої стінки, а її хочеться візуально подовжити, теж підходить цей варіант. Вертикальна ніша – підходящий варіант поруч з дверима, вікном або біля шафи-купе.