“League of Legends” – командна гра змагання, а тому рівень ваших союзників і суперників найчастіше залежить від вашого власного. Для того щоб коректно підбирати відповідних один одному гравців, ігри жанру використовують “MMR” (“Match Making Rating”). Заодно з суто технічною, цей показник виконує функцію ідентифікатора вашої майстерності в числовому еквіваленті. По факту цей показник дорівнює тому, який ваш максимальний потенціал як гравець.

Гравці тієї ж «Доти» використовують саме його, щоб розповісти про свої скілли.
У LoL ця інформація прихована від очей гравця. Великий вибір ігр для PS2, де можна круто прокачати MMR – на сайті https://gamescollection.com.ua/. Розповідаємо, як її дізнатися і чому MMR може відрізнятись від рангу.

MMR можна отримати, граючи саме у рейтингову гру. У кожному регіоні своя таблиця рейтингів.

Різниця між MMR, LP та рангами

Позиція Riot Games, компанії-розробника “Ліги Легенд”, полягає в тому, що MMR гравця – непублічна інформація, яка має цінність тільки для самої гри, що підбирає опонентів та напарників. При цьому в грі є LP (League Points або Окуляри Ліги) і ранги, які дозволяють відслідковувати вашу прогресію. Однак вони не завжди ідентичні вашому MMR.

Ранги League of Legends є свого роду індикаторами вашого скілла щодо інших гравців. Ви можете переміщатися з одного дивізіону до іншого, покращуючи або погіршуючи свій результат. Дуже хочеться поставити знак рівності між MMR і вашим рангом, але тут не все так просто: ранги ви отримуєте не тільки залежно від загального рівня виконання під час гри, але і від LP.

«Окуляри Ліги» загалом працюють так: за програш у вас їх забирають, за перемогу – нараховують. Чим вищий і стабільніший ваш вінрейт, тим більше LP ви отримуєте за кожну «ковзанку». Крім того, чим вищий ваш MMR щодо рангу, в якому ви знаходитесь, тим більше очок вам будуть давати.

І навпаки — якщо ваш ранг та MMR становлять «середню по палаті», то LP даватимуть менше, а забиратимуть більше. Тільки коли ваш MMR і ранг остаточно зрівняються і гра вирішить, що ви знаходитесь на своєму законному місці в рейтингу, кількість очок, що віднімаються і одержуються, стане однаковим.

Так що цілком можлива ситуація, де у вас дуже хороший показник MMR (тобто, на думку системи, ви чудовий гравець), а ось ранг та кількість очок залишають бажати кращого через смугу невдач. Саме тому багато хто прагне дізнатися саме той прихований показник свого скілла, вважаючи його єдино вірним.

Оскільки сама Riot Games такою інформацією із гравцями не ділиться, потрібно йти на сторонні сайти. При цьому, якщо ви граєте в RU-регіоні, то дізнатися конкретне числове значення вашого MMR ніяк не вийде – останнім часом ці дані зникли з усіх сайтів-помічників.