Громадянство Ізраїлю по праву народження

Якщо на момент вашого народження ваші батько або мати мали ізраїльським громадянством, це означає, що у вас є право на ізраїльське громадянство, і правом цим ви наділені по народженню. Ізраїльське громадянство вам належить навіть в тому випадку, якщо батько чи мати – громадяни Ізраїлю – перебували або проживали на момент вашого народження за межами Ізраїлю. Право на ізраїльське громадянство зберігається за людиною і тоді, коли вона народжується за межами Ізраїлю.

На особливу увагу заслуговують ситуації, в яких дитина народжується у пари, що проживає в неофіційному шлюбі, або у батьків, які взагалі ніколи разом не жили. В такому випадку Міністерство внутрішніх справ (“Місрад апнім”) має право вимагати значний обсяг документів і доказів, що підтверджують відносини. Крім показань свідків, фотографій та іншого, МВС вимагає від пари і дитини пройти аналіз ДНК на встановлення батьківства. Детальніше – на сайті https://herzl.ru/.

Крім права на ізраїльське громадянство за народженням, закон наділяє громадянством дітей, усиновлених громадянами Ізраїлю. Тут процедура отримання громадянства ускладнюється: спочатку МВС ретельно вивчає процес усиновлення і, лише переконавшись у тому, що акт усиновлення або удочеріння не переслідував інший зовсім мети – наділити усиновлену людину ізраїльським громадянством, – міністерство внутрішніх справ визнає право людини на статус.

Отримання ізраїльського громадянства через натуралізацію

Людина, який постійно проживає на території держави Ізраїль на законних підставах, має право на отримання ізраїльського громадянства, якщо він відповідає всім наступним критеріям:

  1. Постійне проживання на території Ізраїлю;
  2. За три роки з останніх п’яти центр життєвих інтересів знаходиться в Ізраїлі;
  3. Людина проживає на території Ізраїлю на законних підставах і є тимчасовим резидентом, тобто володіє дозволом на проживання (візою “Алеф п’ять” або А / 5). Багато людей часто невірно розуміють закон, “опускаючи” саме цю умову. Якщо іноземець проживає в Ізраїлі, але не володіє дозволом на проживання або статусом постійного жителя (не плутати з туристичними візами B / 2, робочими візами B / 1, студентськими візами А / 2, візами волонтерів B / 4 і ні в якому разі не плутати з візою типу 2 / А / 5, яка видається шукачам статусу біженця), він не відповідає вимогам закону і ізраїльське громадянство йому не належить.
  4. Виявляє бажання проживати в Ізраїлі постійно;
  5. Володіє державною мовою Ізраїлю – івритом;
  6. Оформив відмову від попереднього громадянства, або підтвердив, що відмовиться від нього, отримавши ізраїльське (в разі натуралізації в силу шлюбу, в процедурі “СтуПро”, здобувач звільнений від цієї вимоги);
  7. Людина, яка отримує ізраїльське громадянство, при натуралізації повинен принести присягу з наступним текстом: «Я підтверджую, що готовий бути відданим громадянином держави Ізраїль».

Отримання громадянства після укладення шлюбу

На отримання ізраїльського громадянства може претендувати людина, яка уклала шлюб з громадянином або громадянкою держави Ізраїль. Особлива інструкція Міністерства внутрішніх справ Ізраїлю дозволяє отримати отримати посвідку на проживання ( “алеф 5”) і статус постійного жителя (ПМЖ) співмешканців ізраїльтян, які не перебувають зі своїми супутниками і супутницями в офіційному шлюбі, але можуть довести фактичні відносини.

У разі офіційного шлюбу процес отримання громадянства, званий “СтуПро” (ступінчаста процедура) триває мінімум 5 років. У цивільному, фактичне, неофіційному шлюбі процес триває мінімум 7 років.