Багато людей, вирішуючи завдання опалення будинку або дачі, задаються питанням, які технічні рішення застосувати для його опалення. У цій статті розглянемо випадок коли енергоресурсом для опалення є електрична енергія. Варіантів при електричному опаленні небагато:

настінні електричні конвектори підключаються безпосередньо до мережі електропостачання, електричний котел для нагрівання теплоносія гідравлічної радіаторної мережі і електричні теплі підлоги (в даній статті розглядатися не будуть).

Не існує однозначної відповіді на питання, який з цих двох варіантів (Електричний котел або конвектор) кращий для застосування. Розглянемо ці варіанти з різних точок зору з урахуванням їх плюсів і мінусів. Дізнатись більше про системи опалення, зокрема промислового, можна на сайті https://xn--j1aciq0c.com/atyrau/.

Обсяги випуску котлів і конвекторів говорять про те, що обидва варіанти повсюдно використовуються, а значить кожен з варіантів має право на життя.

Випадки застосування того чи іншого варіанту

На вибір технічних засобів для опалення будинку найбільший вплив надають обсяги опалювальних приміщень і кількість опалювальних приладів планованих до установки.

Експертам в області систем опалення вдалося встановити маркери визначають застосовність тих чи інших технічних засобів. Для малих будинків в яких планується установка 2-3 опалювальних приладів, установка електричного котла і монтаж радіаторної мережі не має сенсу. В даному випадку установка електричних конвекторів буде раціональніше.

У разі, коли будинок таких розмірів, що потрібно 4 і більше опалювальні прилади, експерти рекомендують проектувати і монтувати систему опалення з застосуванням електричного котла і радіаторної мережі.

Економічна вигода використання системи з електричним котлом можлива?

Існує думка про те, що електричні котли не потрібно ставити в будь-який будинок. Монтаж системи опалення з електричним котлом і радіаторної мережею вважається більш витратним і трудомістким, що не зовсім так.

Використання електричних котлів ставило собі за мету економію енерговитрат. Але в разі малої кількості опалювальних приладів ця ефективність практично непомітна, а ось при зростанні кількості опалювальних приладів енергоефективність системи стає вище.

За рахунок чого ж це відбувається якщо ККД і електричних котлів і конвекторів близько 98-99%?

Щоб роз’яснити економічну ефективність застосування електричного котла в порівнянні з конвекторами, застосуємо механістичну формулу: зниження температури повітря в приміщенні на 1 градус призводить до економії енергоресурсів на 6%.

Приклад з життя – при перегріванні повітря в приміщенні всього на 3 градуси, втрачається до 18% енергоресурсів. Конвектора мають фіксовану потужність і за правилами підбору повинні перевищувати розрахункову, за рахунок цього як правило в приміщеннях встановлюються прилади з потужністю понад розрахункової. Конвектор постійно буде виробляти свою повну потужність і відключиться тільки при перегріванні повітря на 2 градуси.

Виходить кожен опалювальний прилад конверторного типу буде перегрівати повітря і споживати зайву електроенергію. Втрати від перегріву одного або декількох опалювальних приладів невеликі, проте якщо їх більше 5 вони вже помітні.

Відносно електричного котла, крім можливості регулювання потужності вироблення теплової енергії, є можливість використання буферної ємності заряджається в нічний час, за нічним тарифами. У деяких випадках це дає можливість простою котла в денний час.