Напилюваний пінополіуретан – це ефективний безшовний утеплювач, що дозволяє виконати утеплення будь-якої будівельної конструкції з функцією герметизації і звукоізоляції.

Пінополіуретан є екологічним і високоефективним утеплювачем. Його можна зустріти всюди в нашому повсякденному житті, починаючи від підошви взуття і подушок до промислових холодильників і сільськогосподарських овочесховищ.

Наноситься ППУ методом напилення під високим тиском, компоненти змішуються і забиваються в структуру наповнюваної поверхні, в усі важкодоступні місця і починають там розширяться

На відміну від інших утеплювачів ППУ заповнить всі щілини, шви, тріщини в конструкції і не дасть там утворитися конденсату або цвілі. Дізнатись більше про пенополиуретан утепление можна, перейшовши за посиланням.

ПЕРЕВАГИ теплоізоляції Пінополіуретаном

ППУ характеризується кількома відмінними перевагами перед іншими матеріалами:

 1. Мінімальна товщина шару при максимальній теплоізоляції;
 2. Монолітне нанесення без стиків і щілин;
 3. Висока адгезія пінополіуретану до бетону, дереву, шиферу, металу та інших матеріалів;
 4. Низька теплопровідність;
 5. висока гідрофобність
 6. хороша звукоізоляція
 7. Витримує перепад температур від -240 градусів до +180 градусів
 8. Стійкість до горіння – ППУ він дуже погано підтримує горіння
 9. Стійкість до впливу мікроорганізмів, цвілі і навіть гризунів.

У комплексі це призводить до тривалого терміну експлуатації теплоізольованого пінополіуретаном об’єкта.

 • Стіна, на яку буде нанесено ППУ-покриття, ретельно очищається від пилу, бруду і маслянистих забруднень, а потім висушується для поліпшення адгезії
  з ППУ. Герметизація поверхні не потрібна.
 • Очищена поверхня покривається шаром антисептичної грунтовки.
 • Рами і скла вікон необхідно обклеїти захисною плівкою.
 • Змонтувати металевий профіль. Для цього знадобиться нівелір, будівельний рівень. Направляюча для профілю кріпиться на підлозі і на стелі, уздовж лінії горизонту, позначеної за допомогою нівеліра. Особливість монтажу направляючої – кріплення з відступом від стіни, що становить від 7 до 8 см. Таким чином, з’являється можливість змонтувати вертикальний профіль і вільно.
 • Вертикальні металопрофілі монтуються в направляючу з шириною кроку, що відповідає ширині листа гіпсокартону. В середньому цей показник становить 60 см.
 • Глибина кожного каркасного осередку повинна відповідати фінальній товщині утеплювача.
 • Міцність отриманого каркаса збільшується горизонтальними поперечинами.
 • Після обробки поверхні і монтажу профілю, здійснюється напилення ППУ згідно ТУ виробників обраної марки матеріалу. Основна вимога – температура балона повинна бути не менше 18 і не більше 35 градусів. Нагрівання балона не допускається. Для напилення пінополіуретану потрібно надіти на пістолет-розпилювач спеціальну насадку і перевести його в режим максимальної подачі. Балон необхідно гарненько збовтати. Товщина шару ППУ не повинна перевищувати 4 см. Якщо потрібна велика товщина, то через 20 хвилин (після збільшення в обсязі першого шару) напилюється наступний шар. При цьому відстань від стіни до пістолета має становити не менше 35 см.
 • Встановлюється пароізоляційна мембрана для запобігання надходження вологого повітря зсередини приміщення.
 • На профіль кріпиться гіпсокартон згідно насічках, попередньо виконаним на стелі та підлозі. Далі додаткова стіна з гіпсокартону будується згідно з інструкцією. На останньому етапі стіну з гіпсокартону можна пофарбувати, обклеїти шпалерами або наклеїти на неї плитку.

Увага!
Всі роботи з напилюваним пінополіуретаном слід проводити тільки в спеціально призначеної для цього одязі. Обов’язкове використання респіраторних масок і рукавичок.