Квартиру неможливо уявити без дверей – вхідних, міжкімнатних. Щоб встановити гарні та якісні двері, потрібно насамперед докладно вивчити асортимент та визначитися з критеріями вибору.

Базові критерії – тип дверей, її конструкція, матеріал виготовлення та спосіб відкриття. Пропонуємо докладний огляд дверей, щоб точно не залишилося жодних питань перед покупкоютакої важливої речі, як двери в квартиру.

Розташування

Перше, що потрібно визначити, де будуть двері: на вході або в кімнаті. Залежно від цього необхідно розглядати асортимент або вхідних, або міжкімнатних дверей. Або і тих, і інших, якщо квартиру або будинок потрібно обставити з нуля.

Вхідні

Вхідні двері відрізняються масивним та важким полотном. Вона має захищати від незаконного проникнення до будинку. Якісні вхідні двері не вдасться зняти з петель (її встановлюють на протизнімні штирі) або розрізати болгаркою. У неї вбудовані надійні замки, які важко зламати. Крім того, гарні вхідні двері вогнетривкі і перешкоджають проникненню диму.

Скляні вставки по обидва боки від вхідних дверей наповнюють хол природним світлом та сонячними променями.

Міжкімнатні

Міжкімнатні двері встановлюють усередині квартири, між кімнатами. Вони не такі масивні та міцні, як вхідні. Цього не потрібно. Головна функція міжкімнатних дверей – розмежувати приміщення. Якісні міжкімнатні двері мають гарну звукоізоляцію. При цьому вони значною мірою впливають на загальний вигляд інтер’єру. Незвичайне оздоблення полотна та вдале стилістичне оформлення можуть додатково прикрасити його.

Скляні міжкімнатні двері – відмінний спосіб зробити простір більш цільним, коли немає можливості фізично об’єднати приміщення. Як, наприклад, у випадку з газифікованою кухнею.

Матеріал для вхідних дверей

Вхідні двері роблять із дерева, алюмінію та сталі. Міцність та високі експлуатаційні властивості – головні критерії при виборі матеріалу для вхідних дверей.

Дерев’яні

Дерев’яні двері відрізняються гіпоалергенністю та екологічністю. Завдяки своїй фактурі вони додадуть затишку. Але на дерев’яному полотні можуть залишатися глибокі вм’ятини від ударів, і на них чітко видно будь-які подряпини. Для вхідних дверей з дерева це загрожує швидким виведенням з ладу через специфічні властивості її експлуатації.

Деревина схильна до впливу вологості або сухості повітря. Щоб убезпечити полотно від розбухання, висушування, цвілі, грибка та комах, дерев’яні двері періодично потрібно обробляти спеціальними просоченнями.

Алюмінієві

Алюмінієві вхідні двері максимально міцні та довго зберігають свою функціональність. При цьому вони не такі важкі та масивні, як дерев’яні та сталеві моделі. Алюміній стійкий до корозії, вогнетривкий, має високий рівень тепло- та звукоізоляції.

Сталеві

Вхідні двері зі сталі не тільки надійні та довговічні, але й стійкі до злому. Вони захищають від зовнішнього холоду та звуків завдяки хорошим тепло- та звукоізоляційним властивостям. Крім того, сталі високою температурою плавлення, тому матеріал пожежобезпечний у використанні. Сталеві двері не схильні до впливу грибка і цвілі.