Зарядка живлення для ноутбука зазвичай служить для зарядки його акумуляторної батареї. Напруга мережі – 220 вольт трансформується до приблизно 20 вольт, які забезпечують заряд батареї ноутбука і підтримують її нормальну роботу.

Зазвичай користувачі купують зарядное для ноутбука asus в двох випадках – коли рідний блок живлення приходить в непридатність, і коли, наприклад, ноутбук використовується в двох різних місцях. Припустимо, вдома і на роботі. І що б не носити цей, досить важкий блок, з довгими проводами, користувачі набувають додаткового.

Отже, давайте розберемося з тим, як же правильно підібрати хороший, і найголовніше відповідний блок живлення для свого ноутбука. При необхідності, мабуть, будь-який покупець піде в той магазин, де здобувався ноутбук, що б там же купити блок живлення. Але там може просто не бути відповідної моделі. І тоді користувач всерйоз замислюється над тим, як підібрати блок живлення до ноутбука?

При виборі нового блоку живлення, необхідно знати параметри струму, який споживається для заряду батареї. Прочитати ці параметри можна на наклейці на старому блоці. Ви повинні запам’ятати всього два параметри – це вихідна напруга, воно зазвичай коливається до 20 вольт, і сила струму. Ці значення завжди написані на блоці живлення, іноді їх можна знайти на зворотному боці ноутбука. Запишіть їх, або запам’ятайте, і повідомте продавцеві в магазині.

При виборі нового блоку необхідно враховувати модель роз’єму. Зазвичай у різних ноутбуків різні роз’єми для підключення блоку живлення. Перед походом в магазин краще всього звичайно взяти з собою сам ноутбук або старий блок, або ж просто сфотографувати роз’єм, а потім показати продавцю. До речі, при виборі оригінальної зарядки для ноутбука, цього зовсім не потрібно. Тут досить правильно назвати його модель.

І нарешті, останнє, що потрібно знати при виборі – це споживану потужність. Зазвичай це значення так само можна дізнатися зі зворотного боку ноутбука, а можна і порахувати самим, використовуючи елементарні формули.

До речі кажучи, якщо для вас все це складно, і ви до сих мучитеся питанням, як підібрати блок живлення до ноутбука, то можна всю вищеописану роботу покласти на продавця. Для цього необхідно всього лише принести свій гаджет в магазин. Якщо ви купуєте універсальний блок живлення, то слід враховувати той факт, що не всі моделі можуть працювати з такими пристроями.