Основний вузол поршневого нагнітального обладнання – це безпосередньо сам компресор. У ньому, власне, і відбувається стиснення середовища, на роботу з якою розрахований агрегат. У компресорах холодильників, наприклад, це холодоагент, а в різних нагнітачах повітря – будь-якої газ (найчастіше повітря). Нижче і далі піде мова саме про останній типі поршневого обладнання – про повітряні компресорах.

Основний вузол поршневого нагнетательного обладнання

Найпростіший за конструкцією компресор – одноциліндровий. У ньому ті ж основні вузли, що і в двигуні внутрішнього згоряння (ДВЗ). Це робочий циліндр, що знаходиться в ньому поршень, закріплений на шатуне, і клапани, які називаються всмоктуючим і нагнітальним, на відміну від впускного і випускного ДВС. Також є колінчастий вал, до якого приєднаний шатун. У деяких компресорах, наприклад, малопотужних автомобільних для підкачки шин замість кривошипно-колінчастого приводу поршня варто ексцентриковий.

Однак в ДВС поршень призводить через шатун в обертання колінвал. У компресорі, обрати який можна на сайті https://pro-azs.ru/kompressory, все навпаки. Обертається колінвал, який через шатун приводить в рух поршень. Останній, рухаючись поступально, спочатку втягує повітря в циліндр, а потім стискає і виштовхує з нього.

Перший цикл роботи компресора відбувається при русі поршня в напрямку від кришки циліндра, в якій розташовані клапани. При цьому внутрішній об’єм циліндра в цій його частині (між стінками, кришкою з клапанами і поршнем) збільшується. За рахунок цього відбувається розрядження, яке долає жорсткість пружини всмоктуючого клапана і відкриває його. Через нього в циліндр втягується повітря. Нагнітальний клапан весь цей час щільно закритий.

Коли поршень починає рухатися в напрямку кришки з клапанами, повітря починає стискатися, так як обсяг циліндра в цій його частині зменшується. Під дією створюваного при цьому тиску, що перевищує атмосферний, і власної пружини всмоктуючий клапан закривається. Коли тиск перевищить значення, на яке розрахована жорсткість пружини нагнітального клапана, той відкривається і випускає з циліндра повітря. Останній виходить під тиском, яке називається робочим. Воно, як видно з опису роботи компресора, задається жорсткістю пружини нагнітального клапана.

Вітчизняний ринок переповнений продукцією різних конкуруючих в області компресорного устаткування фірм. Серед них є як лідери, так і аутсайдери.