Мармур є природним каменем, який легко обробляти. Його використовують для виготовлення різних побутових предметів: облицювальної плитки, стільниць, сходів. Поверхня мармуру шліфують і вона зберігає свій презентабельний вигляд до того моменту, поки опади, бруд, пил, жир, продукти харчування не залишать на ній свої сліди і розлучення. Для повернення унікального мармурового блиску виробу знадобиться професійна хімія для мармуру, для його очищення.

Мармурова поверхня піддається впливу температур, фізичному впливу. Проходить час і мармур тьмяніє, покривається нальотом солі. Звичайні мармурові стільниці нещадно експлуатують, протирають губками, ріжуть на них продукти, у результаті з’являються сколи та подряпини, плями. Професійні засоби допомагають впоратися з цим.

Плюси хімії для мармуру

Переваги професійної хімії полягають у тому, що її виробляють з урахуванням особливостей мармурового покриття, здатного легко зруйнуватися при механічному впливі. До того ж, професійна хімія випускається в готовому вигляді. Достатньо розподілити по поверхні стільниці та змити. Професійний засіб одночасно виконує цілих 3 функції: очищення, повернення блиску та захист поверхні від пошкоджень.

Способи очищення мармуру:

  • найпростіший метод – змити бруд водою, потім протерти ганчіркою, проте сольові виступи проявляться через час знову під впливом вологи;

  • плями природного походження ліквідуються адсорбентами – крейдою, крохмалем;

  • найкращий результат показує професійна хімія, призначена для очищення мармуру.

Придбати засіб для очищення мармурової стільниці необхідно відразу після того, як вона з’явилася в будинку. Чим раніше почати її обробляти, тим краще. За допомогою професійної хімії для очищення мармуру повернути швидко блиск, новизну і чистоту мармурової поверхні вдасться швидко.

Особливості професійних очищувачів та гідрофобізуючого просочення

За допомогою гідрофобізуючого просочення на олійній основі вдається дбайливо захистити глянсову, гладку поверхню з природного мармуру. Нею обробляють її, щоб забезпечити водовідштовхувальні властивості, вберегти від агресивного впливу. Оброблена поверхня продовжує дихати. Засіб має антисептичні та протиковзні властивості, перешкоджає грязі та пилоутворенню.

Професійні очищувачі для мармуру ефективно видаляють сильні забруднення, жирові відкладення, наліт, іржу. Діють швидко. М’які очищувачі здатні позбутися навіть від забруднень мінерального походження, бруду, що в’ївся. Вони не мають запаху.

Своєчасний догляд за мармуровими стільницями

Мармурова стільниця дуже практична, проте вона потребує належного догляду. Саме кухня є основною галуззю використання мармуру. Кухонні стільниці з мармуру виглядають чудово та естетично. Натуральний камінь домінує, водночас він міцний і служить довго. Щоб якнайбільше продовжити термін експлуатації мармурової стільниці, за нею слід правильно доглядати. Тоді навіть за десяток років мармур виглядатиме, як новий.

Якщо з’явилися жирні плями від олії та інших продуктів, їх не можна залишати надовго. Існують спеціальні розчинники, що швидко справляються з таким видом забруднень. Зі складними органічними плямами (соком, кавою, вином, чаєм) впоратися важко. Не можна допускати їх висихання. Зазвичай достатньо зробити розчин з перекису водню з водою, змочити серветку в ньому і прикласти до проблемного місця. Потім протерти губкою. Щоб запобігти псуванню стільниці з мармуру, її час від часу обробляють спеціальними просоченнями, потім змивають мильним розчином.