Завершення образу спальні немислиме без ретельного підбору люстри. Адже люстра – це не тільки центральне джерело освітлення, але також і декоративний елемент, який прикрашає приміщення і створює особливий настрій.

Декілька простих рекомендацій допоможуть вам придбати в інтернет-магазині таку люстру, яка ідеально впишеться в пропорції приміщення і не суперечитиме загальній концепції дизайну спальні.

Вибираючи люстри в спальню, зверніть увагу на деякі технічні та конструктивні особливості:

  • споживання енергії. Моделі світильників з енергозберігаючими лампочками допоможуть значно скоротити витрати на оплату рахунків за електрику;
  • можливість вибору режимів роботи, як, наприклад, у моделях люстр для спальні з пультом;
  • відмінності в діаметрі роз’ємів патронів, а також їх максимальній температурі розжарювання та потужності;
  • можливість збільшувати або зменшувати яскравість свічення.

Люстри в інтер’єрі спальні

У спальні з гарною висотою стель, оформленої в класичному стилі, добре виглядають традиційні ріжкові конструкції. Шикарна кришталева люстра із підвісками підкреслить красу класичного інтер’єру. Також тут доречні світильники каскадного типу, моделі в стилі ретро з лампами-свічками. Якщо приміщення в класичному стилі не може похвалитися великою висотою, то в ньому можна використовувати люстри з накладними плафонами.

У спальні в стилі прованс або кантрі буде цікаво виглядати кована люстра або світильник з основою кольору бронзи у формі лози, що плетиться, а також варіанти з декорованими елементами з натурального дерева. В оформленні плафонів схвалюються тканинні абажури. Вони чудово справляються із завданням розсіювання світла, що є необхідною умовою для кімнати відпочинку.

Для спальні в одному з ультрасучасних стилів, таких як лофт, мінімалізм або хай-тек ідеально підійдуть невеликі люстри простої форми. У зовнішньому оформленні таких світильників вітається однотонність та застосування хромованих елементів.

Тип та розмір люстри для спальні

Вибір люстри в спальню включає кілька факторів. Крім дизайну та технічних особливостей світлотехніки, найважливішими з них є грамотний підбір типу та розміру світильника щодо габаритів кімнати.

У плані вибору розміру діє одне просте правило: у просторе приміщення встановлюйте велику люстру, а невелике — скромнішу. Тоді світильник не загубиться у величезному просторі приміщення і не перевантажуватиме собою інтер’єр затишної кімнати. Базові параметри, на які при цьому варто звернути увагу, це діаметр освітлювального приладу, кількість, висота і ширина ріжків.

При виборі типу світильника основне значення має висота стель:

  • підвісні люстри органічно виглядають у спальнях із висотою стель від 3 метрів. Це можуть бути світильники різної форми та розмірів зі скляними, кришталевими та текстильними плафонами, виконані у вигляді квіткових букетів, старовинних канделябрів свічок, незвичайних куль і спіралей. За таких умов кожен із них виглядатиме витончено і дорого;
  • стельові люстри відрізняються компактністю форм та розташуванням практично впритул до стелі. Купити таку люстру в інтернет-магазині буде найкращим рішенням для спальні заввишки 2,5 метри. Найбільш елегантні моделі куполоподібної форми, декоровані ажурним куванням, позолочені ріжкові люстри та варіанти з матовими плафонами або підвісками з кришталю. Вони надають приміщенню солідного вигляду, відчуття гідності та багатства.