Комфортне житло сьогодні майже немислиме без зручного, м’якого дивана. Цей вид меблів міцно влаштувався у наших вітальнях, дитячих і навіть спальнях. Ми шукаємо дивани для себе та для гостей, розглядаємо прямі, кутові та модульні конструкції, підбираємо відтінок під інтер’єр або вибудовуємо всю кольорову гаму навколо найбільшого предмета меблів. Але залишається ще одне, мабуть, найважливіше питання – як вибрати диван від магазину меблів та аксесуарів Ashley, щоб він служив довгі роки?

Загальні рекомендації

Хто б що не казав, але насамперед диван повинен вам подобатися. Навіть найнадійніший, міцний і довговічний екземпляр не буде затребуваний, якщо він не підходить за стилем до приміщення, не виконує покладених на нього завдань і не відповідає вашому смаку. Тому ми рекомендуємо вибирати модель, виходячи з ваших потреб і бажань. Потрібно купить диван для сну? Шукайте розкладний із міцним механізмом трансформації. Потрібен офісний варіант? Розгляньте асортимент із практичних тканин.

Після того, як ви визначилися з призначенням дивана у вашому будинку, можна переходити до іншого споконвічного питання – як вибрати якісний диван? Найпростіше оцінювати дивани за чотирма характеристиками – каркасом, розкладним механізмом, наповнювачем та оббивкою. Висвітлимо ці параметри дивана детальніше.

Каркас: від нього залежить, як довго служитиме диван і наскільки міцним він виявиться. Металевий варіант відрізняється надійністю та довговічністю, він точно не розсохнеться з часом і навряд чи трісне від великих навантажень. Найпоширеніший матеріал виготовлення – дерево: меблі з масиву також дуже надійні, але коштують недешево; моделі з каркасом з ДСП набагато доступніші і добре тримають форму.

Наповнювач: підбирається, виходячи із завдань самого дивана. Якщо передбачається, що диван використовуватиметься тільки для відпочинку сидячи, можна брати моделі з пінополіуретаном (ППУ) у наповнювачі. Для розкладних диванів-ліжок оптимальним рішенням стане незалежний пружинний блок: він має ортопедичні властивості, тому добре підтримуватиме хребет під час сну. Поролоновий наповнювач м’який, але швидко зношується. Крім цього, існує цілий кластер безпружинних природних наповнювачів – латекс, періотек, повсть, кінський волос. Всі вони екологічні і дозволяють повітря легко циркулювати, але рідко зустрічаються у вітчизняних виробників меблів.

Оббивка: оббивні матеріали можна умовно поділити на три групи – ткані, неткані та шкіряні. До першої групи відносяться велюр, мікрофібра, шеніл, жаккард, до другої – флок, штучна замша, мікровелюр. Кожен матеріал має свої плюси і мінуси, наприклад, велюр не розтягується, але з нього складно видаляти плями, а шеніл відомий своєю зносостійкістю, але він легко вбирає вологу. Словом, до вибору оббивки варто підійти ґрунтовно, враховуючи наявність домашніх тварин, бік світла приміщення (інакше невідповідна тканина може вигоріти на сонці) та інші особливості. Головним стане виконання: шви на дивані повинні бути рівними, тканина натягнута без заломів і перекосів, а задня поверхня виконана в основній тканині, а не технічній.

Механізм трансформації: буває гостьовим та щоденним. З назви загалом стає зрозуміло, який вид якого типу використання призначений. Зі щоденних, тобто створених спеціально для диванів-ліжок, найбільш популярні «Єврокнижка», «Тік-так», «Клік-кляк» та «Акордеон». Ці види встановлюються у прямі дивани. Найзручніші дивани серед кутових – це дивани з механізмом «Дельфін». Гостьові механізми мають такі види – “Французька розкладачка”, “Седафлекс”.