Технології ін’єктування бетону розроблені досить давно, але стали широко використовуватися лише з появою витратних матеріалів із покращеними характеристиками. Для збільшення експлуатаційного ресурсу бетонних конструкцій запроваджуються нові інноваційні матеріали.

В ін’єктуванні найперспективнішими вважаються полімерні композиції. Придбати инъекционный насос для кирпичной кладки можна за посиланням.

Доцільність застосування методу ін’єктування

Метою ін’єкційної гідроізоляції, як правило, бувають заглиблені споруди, в яких іншим способом неможливо зупинити водоприплив, ліквідувати протікання, запобігти руйнуванню. Це можуть бути:

 1. підвали;
 2. підземні тунелі та паркінги;
 3. колектори;
 4. стилобати;
 5. бруківки конструкції;
 6. шахти;
 7. пандуси.

Суть технології: наповнення спеціальним полімерним або мінеральним складом під заданим тиском порожнин і тріщин у бетонних конструкціях, через які можливе надходження води з руйнівними наслідками.

Застосовується обладнання для ін’єктування бетону – насоси високого тиску, що нагнітають матеріал через ін’єкційні пакери.

Матеріали та обладнання дорогі, потрібне обґрунтування застосування саме цього методу ремонту. Доцільно виконання робіт із гідроізоляції ін’єктуванням на об’єктах, зведених з бетону:

 • при капілярних протікання тунелів;
 • при терміновій необхідності герметизації стін та підлог басейну чи інших приміщень із підвищеною вологістю;
 • для підвищення міцності та ремонту фундаментів унікальних споруд;
 • у ситуаціях, коли вартість робіт з влаштування зовнішньої гідроізоляції можна порівняти з вартістю методу ін’єктування;
 • при порушенні гідроізоляції на значній глибині (відмітки мінус 2,5 м і нижче);
 • при необхідності ліквідації великого напірного водопритоку.

Часто обґрунтуванням застосування методу ін’єкцій є терміновість виконання ремонту. Але якщо час терпить, необхідно прорахувати всі варіанти, щоб уникнути значних витрат.

Класифікація способів ін’єкцій

Традиційне позначення методів усунення дефектів бетону ґрунтується на застосовуваних матеріалах:

Цементація. Розчин для ін’єкцій виготовляється на основі портландцементів марок від М400 з додаванням води.
Смолізація. У тріщини, пори та раковини бетону вводяться композиції, що складаються з епоксидних смол та спеціальних добавок.
Бітумізація. У конструкції нагнітається розігрітий до 200 градусів бітум, чим значно підвищується водонепроникність бетону.
Силікатизація. Для ін’єктування тріщин бетону в них послідовно вводяться рідке скло та хлористий кальцій. Відбувається хімічна реакція, в результаті якої порожнечі заповнюються важкорозчинною речовиною, що утворилася.

Насоси

В ін’єкційних технологіях головну роль відіграє насос для нагнітання матеріалів бетонні конструкції. Насоси для ін’єктування бетону поділяються на дві групи – для закачування мінеральних складів та нагнітання полімерних смол.

Головна відмінність у цьому, що з мінеральних складів з урахуванням цементів необхідний тиск до 20 атм., а застосування полімерних сумішей передбачає діапазон тисків від 70 до 250 атм.