На що звернути увагу при виборі
Створити комфортну обстановку будинку в період спекотного літа допоможе кондиціонер. Ці прилади давно стали предметом необхідності, що рятує від спеки і духоти в квартирах, офісах, великих залах.

Щоб вибрати кондиціонер в квартиру, враховується ряд характеристик:

  1. конструкція;
  2. потужність;
  3. особливості експлуатації;
  4. енергетична ефективність;
  5. гучність;
  6. додаткові функції.

Конструкція

Перший критерій – спосіб монтажу в приміщенні. Кондиціоноване обладнання для охолодження повітря від https://climagroup.com.ua ділиться на дві групи, що розрізняються за типом конструкції:

  • Моноблочні.
  • Спліт-системи (багатоблокових).

Моноблочні системи можуть бути віконними і мобільними.

Віконні моделі кондиціонерів дешеві. Перевага конструкції – простота установки. Недолік обладнання – порушення цілісності вікна в результаті створення отвору для монтажу моделі. Після установки устаткування важливо усунути зазори. Серед мінусів відзначається і надмірна гучність під час роботи.

Касетного кондиціонери характеризуються великими габаритами і масивністю. Недолік моделей – зайві шуми. Слід постійно відстежувати скупчення конденсату, щоб не допустити перебору води в збірному контейнері.

Зовнішні кондиціонери

Спліт системи складаються з двох і більше блоків. Зовнішня, гучна частина, що складається з компресора і охолоджуючої системи, виставляється на вулицю. У квартирі встановлюються залишилися блоки, які подають холодне повітря.

Такі кондиціонери подобаються споживачам, оскільки характеризуються низьким рівнем шуму і економічністю у споживанні електрики. Недолік – дорогий монтаж.

Розрізняються за способом установки на настінні, напольно-стельові, касетні, канальні.

Настінна конструкція популярна за рахунок компактності внутрішнього блоку. Існують вертикальні настінні блоки, які встановлюються в кутку кімнати. Недолік установки – нерівномірно розподіляється повітря по приміщенню.

Напольно-стельовий тип підходить для офісів, торгових приміщень.

Касетна система плоскої форми вбудовується в стелю і розрахована на велику територію: готелі, торгові зали, цех, кінотеатр. Такий пристрій рідко продається в звичайних магазинах техніки. Торгівлею і установкою касетних кондиціонерів займаються спеціальні організації.

Канальний апарат призначений для промислових об’єктів великої площі.

При виборі спліт системи рекомендується звернути увагу на інвенторну компресор. Це допоможе плавно регулювати температурний режим в кімнаті. Інвенторну кондиціонер коштує дорого, але одноразова витрата компенсується економією електрики.

Потужність

Параметр безпосередньо залежить від площі квартирного простору. Необхідна потужність охолодження визначається з розрахунку 100 Вт на квадратний метр кімнати.

Особливості експлуатації

Спліт-система використовується і для нагрівання квартири.
Експлуатація кондиціонера в приміщенні.
Функція веде до подорожчання, але апарат зручний в період міжсезоння навесні і восени.

Енергетична ефективність

Параметр відображає економічність. Категорія енергозбереження позначається буквами латинського алфавіту від А до G. До класу А належать економні моделі.

Другий параметр економічності – коефіцієнт енергетичної ефективності. Критерій позначається абревіатурами EER, COP.

EER – співвідношення потужності охолодження до використаної електричної енергії.

Для використання в цілях обігріву використовують другий коефіцієнт. COP – відношення виробленого тепла до спожитого електрики. Оптимальний показник – значення коефіцієнта, рівне трьом і вище.

Гучність

В процесі експлуатації прилад не повинен бути дуже гучним. Згідно СанПіН, норма шуму становить 34 дБ. Сучасні установки працюють ще тихіше. Рівень шуму багатоблокових конструкцій не перевищує 30 Дб.

Додаткові функції

Функція «Режим сну» встановлює комфортну температуру для відпочинку вночі. Система 3d-стеля регулює охолоджене повітря в чотирьох напрямках.