Гідна альтернатива класичним ліжкам – варіанти з м’яким узголів’ям. Такі моделі не тільки створюють атмосферу комфорту і затишку в спальні, але також дозволяють продумувати незвичайні та стильні рішення в оформленні інтер’єру.

Особливості ліжок

Конструкція ліжка передбачає наявність оббивки на головах, часто вона присутня і на бортах.
Для виготовлення каркаса використовується кілька видів матеріалу:
 • дерево;
 • метал;
 • ДСП;
 • МДФ.

На жорстку основу додається м’яка частина з тканини і наповнювача.

Різновиди

При виборі ліжка з м’яким узголів’ям одним з головних критеріїв тип головах.

Розрізняють 3 види:

 1. Стаціонарне. Найбільш поширений варіант, при складанні узголів’я фіксується до основної конструкції і частиною ліжка. В цьому випадку його заміна або чистка утруднена.
 2. Приставне. Узголів’я окремий елемент, може бути частиною полки. В цьому випадку не важко його почистити або замінити при зносі.
 3. Навісне. Узголів’я кріпиться до стіни вище ліжка. В цьому випадку при перестановці меблів виникне необхідність переміщати підвісний елемент, при цьому на стіні залишаться сліди від кріпильної системи. Перевагою можливість декорувати і доповнювати навісну частину.

Кожен вид має переваги і недоліки, при виборі потрібно враховувати функціонал кімнати і особисті переваги.

Узголів’я може мати різну форму:

 • круглу;
 • овальну;
 • квадратну;
 • прямокутну;
 • вигнуту.

Виробники меблів придумують нестандартні рішення з довільними формами головах (різьблене, фігурне). М’яка частина може виготовлятися з комбінації матеріалів. Виробники використовують поєднання оксамиту та шкіри, велюру, інших фактур.

М’яке узголів’я може бути присутнім як у дорослих, так і у дитячих ліжок. Такі моделі можуть бути односпальними, півтораспальним або двоспальними.

Переваги та недоліки

Спальне місце з м’яким узголів’ям виглядає цікаво і привабливо. Ви можете вибрати кровать с мягким изголовьем, яка володітиме ексклюзивним дизайном.

Інші переваги:

 1. Сучасний вигляд спальні, свіжий акцент в інтер’єрі.
 2. Зручність і комфорт, можливість прийняти будь-яке положення у спокійному стані в денний час.
 3. Відсутність жорстких елементів, які можуть травмувати. М’яка оббивка не дозволить вдаритися об стіну під час сну.

До недоліків таких моделей відносять високу вартість і габарити. Через збільшення розмірів ліжка за рахунок головах такі варіанти не підійдуть для маленьких приміщень. Ще одним мінусом необхідність регулярного догляду.

Рекомендації щодо догляду

Періодичність чищення залежить від наявності домашніх вихованців, вологості приміщення і матеріалу головах.

Основні рекомендації:

 1. Текстиль. При наявності знімного чохла його досить періодично прати в машині. Незнімну оббивку слід пилососити 1 або 2 рази на тиждень спеціальною насадкою.
 2. Екошкіра. Це легкий у догляді матеріал. Поверхню достатньо протирати вологою ганчіркою з періодичністю 3-6 днів.
 3. Шкіра. Найбільш складний у догляді матеріал, що вимагає підтримки певного рівня вологості в приміщенні і температури повітря. Чистка проводиться спеціальними засобами для догляду за шкіряними меблями.

Переваги таких ліжок окупають їх можливі мінуси. Такі варіанти стильне рішення для великих спалень. Правильний вибір оббивки, розміру головах, колірного рішення дозволить гармонійно доповнити інтер’єр і насолоджуватися комфортом багато років.