Ви знали, що за статистикою кожні три хвилини одна сім’я в світі замислюється про працевлаштування за кордоном? І не має значення в якому статусі ви перебуваєте: студент, сімейна пара, одинока людина чи пенсіонер. Знайти роботу за кордоном не складе труднощів. Якщо ви вирішили іммігрувати один, то в цій ситуації все приблизно ясно. Перед вами немає ніяких обмежень: будь-яка країна, будь-яка робота і будь-яке місто. Але що ж робити тим, хто вирішив знайти роботу за кордоном, яка б підходила і для нього, і для його половинки?

Де шукати роботу і чому?

Робота для сімейної пари за кордоном обмежуються кількома пунктами: робота в одній фірмі, спільне проживання, рівна оплата праці та кваліфікованість роботи. На сьогоднішній день (вот ссылка) існує декілька найбільш популярних вакансій і країн, яким пари віддають перевагу.

Словаччина

Якщо при пошуку роботи ваш вибір зупинився на Словаччині, то очікувати варто таких нюансів:

 1. Роботодавець віддасть перевагу подружній парі не старші 50 років.
 2. Велика частина вакансій буде запропонована великими фабриками і фірмами.
 3. Проживання забезпечує роботодавець.
 4. Оформлення документів за рахунок роботодавця;
 5. Позмінна робота (з можливістю переробляти до 4 годин на день).
 6. Роботодавець забезпечує всієї робочої формою та інвентарем.

Велика частина великих виробництв в Словаччині зосереджена біля міста Братислави або близько українських кордонів (Кехнец і Прешов). Найчастіше роботодавець надає житло для найменш кваліфікованих вакансій, для яких розмір заробітної плати починається від 4,2 € / год (брутто).

Де ж конкретно можна знайти роботу? Якщо вас приваблює автомобільна промисловість, то знайти роботу вдасться в такі міста: Нітра, Прешов, Нові Замки. Роботу на овочевому складі або базі можна знайти в місті Гологовец. Якщо ж для вас важливо знайти роботу у великому місті, як Братислава або Жиліна, то віддайте перевагу роботі в пекарні.

Чехія

Чехія не сильно відрізняється за умовами праці, але все ж можна знайти кілька відмінностей. Чого варто очікувати від роботи подружжю, яка вирішила працевлаштуватися в Чехії:

 1. Знання чеської мови не знадобиться (хоча і буде перевагою).
 2. Заробітна плата від 3.25 € / год (нетто).
 3. Витрати на проживання можуть бути частково стягнуті з зарплати.
 4. Оформлення документів за ваш рахунок.
 5. Робота на ранкові та вечірні (можливі нічні зміни).

Робота в Чехії відрізняється тим, що заробітна плата на одній і тій же фабриці може трохи відрізнятися. Наприклад, якщо чоловікам пропонують 85 крон / год, то жінки можуть розраховувати на 80 крон / год. Де ж може працювати сімейна пара? Серед найбільш популярних варіантів можна знайти пропозиції про роботу в клінінгової компанії, на фабриці іграшок, на автозаводі, м’ясокомбінаті або на фабрику котлів опалення. Йдеться, головним чином, про простий механічної роботі, контролі якості або роботі на конвеєрі.