В останні роки багато користувачів перейшли зі звичайних моделей навушників на бездротові. Гарнітура цієї категорії коштує дорожче і має обмежений термін служби, зате її відрізняє широкий перелік переваг. Яких? Про це далі.

Основні види бездротових навушників

Вирішили придбати bluetooth наушники оптом, але розгубилися у різноманітті моделей? Є такі варіанти:

  • за способом з’єднання – вай-фай, блютуз, радіо;
  • за ергономікою – внутрішньоканальні та накладні моделі.

У радіонавушниках за передачу сигналу відповідають FM-хвилі, якість передачі звуку посередня. Bluetooth-навушники – сучасні, функціональні, універсальні у плані підключення. Інфрачервоні моделі IR передають сигнал на високих частотах, ідеальні для перегляду передач. Wi-Fi девайси беруть для стаціонарного використання.

Накладки роблять середніми та повнорозмірними. Внутрішньоканальна гарнітура “герметизує” вушний канал, надійно фіксується. Вкладиші розміщують у вушній раковині, вони тримаються недостатньо щільно та стабільно, можуть випадати.

Рекомендації щодо вибору

Варто зазначити, що блютуз наушники оптом розрізняються за виконанням, оформленням та функціоналом. При покупці необхідно враховувати особливості, умови їх використання. Вирішіть, коли саме ви носитимете гарнітуру – в офісі, вдома, під час спортивних тренувань, у громадському транспорті чи авто. Також визначтеся з метою застосування – телефонні розмови або прослуховування аудіо.

Наступний момент – формфактор. Якщо ви ведете активний спосіб життя, постійно тренуєтеся, придивіться до внутрішньоканальної гарнітури. Вона має хороший рівень вологозахисту, надійно фіксується у вушній раковині. Для меломанів та офісних співробітників ідеальним вибором стануть повнорозмірні моделі із високим рівнем придушення шумів.

Наступний параметр – чутливість, що визначає гучність звуку. Також важливий частотний діапазон від нього залежить деталізація. Щоб у навушниках добре було чутно кожен інструмент, діапазон частот повинен бути в діапазоні від 15 Гц до 20 кГц. Спотворення звуків не має перевищувати 0,9%.

Імпеданс або опір також впливає на передачу сигналу. Якщо говорити про виробника, то вибираючи гарнітуру перевірених брендів, ви отримуєте максимальну якість. Також слід робити замовлення у великих магазинах, які надають гарантію від виробника на весь товар.