Можливості використання гнучкого каменю воістину не мають кордонів – ним можна облицьовувати стіни або укладати на підлогу. Він володіє вологостійкістю, не боїться забруднень і температурних перепадів.

Варто зазначити, що гибкий камень для фасада належить до оздоблювальних матеріалів нового покоління, передає фактурність натурального каменю. Технологію виготовлення гнучкого каменю спочатку запатентували в Німеччині.

В основі створення матеріалу лежить піщаник. Однак виготовляють його і з дрібних каменів, гранітної і мармурової крихти, а також піщаних фракцій. Він володіє високими характеристиками міцності, декоративністю, схожістю з натуральним каменем, і в порівнянні з останнім набагато більш доступною вартістю.

Різновиди гнучкого каменю

Гнучкий камінь представлений в двох виконаннях: плитковій і рулонному. Рулонний варіант схожий на звичні шпалери товщиною близько міліметра. Його використовують для декорування стін передпокою, коридору або ванної кімнати. Завдяки текстурі матеріалу, можна створити незвичайний і об’ємний інтер’єр.

Крім рулонного гнучкого каменю для обробки поверхонь, використовуються і термопанелі, що відрізняються високою вологостійкістю і здатністю витримувати високі температурні показники. Їх застосовують при обробці саун і лазень.

Плитковий варіант має товщину від 2,5 до 3 міліметрів і є ідеальним варіантом підлогового покриття. Щоб гнучкий камінь в плитковому варіанті виглядав естетично, при його укладанні слід ретельно стежити за збігом стиків.

Сфера застосування матеріалу

Гнучкий камінь можна використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки. Все буде залежати від товщини матеріалу. Камінь для зовнішньої обробки товщий і має високу стійкість до негативних впливів навколишнього середовища. Сфера застосування матеріалу різноманітна. Але найчастіше його використовують саме для облицювання стін всередині і зовні будівлі. Це можуть бути коридори, вітальні, сауни, лазні, кухні, басейни – все залежить від уподобань і дизайну інтер’єру.

Так як для виготовлення гнучкого каменю використовують піщаник, він має всі його переваги, починаючи від презентабельного зовнішнього вигляду і фактури і закінчуючи стійкістю до температурних перепадів. На відміну від справжнього пісковика, камінь підходить для облицювання поверхні складних форм з вигинами і закругленнями.

Гнучким каменем облицьовують каміни, колони, арки, дверні та віконні прорізи. Його надзвичайні декоративні характеристики зробили його одним з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів у дизайнерів.

На будівельному ринку представлено більше двохсот різновидів гнучкого каменю, який відрізняється відтінками і текстурою. Використовуючи цю обробку, неможливо створити дві однакових інтер’єрних композиції, так як вони будуть мати індивідуальність і самобутність.

Переваги та недоліки гнучкого каменю

Перш ніж зважиться на декорування приміщень цим матеріалом, не зайвим буде ознайомитися з його плюсами і мінусами.

До переваг гнучкого каменю можна віднести:

  1. тривалий термін експлуатації, який становить до тридцяти п’яти років;
  2. гнучкість. Матеріал добре гнеться, його можна кроїти і згортати, використовуючи для обробки складних поверхонь;
  3. високі показники зносостійкості. Камінь витримує температурні перепади, він не стирається і не зношується навіть при частих механічних впливах;
  4. велика сфера застосування. Матеріал можна використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки;
  5. пожежна безпека;
  6. невелика маса. Поверхні, оброблені гнучким каменем не потрібно зміцнювати, так як полотно площею в один квадратний метр важить всього п’ять кілограм;
  7. екологічність. Гнучкий камінь виробляється з піщанику, що є екологічно чистим матеріалом;
  8. простота використання. Облицювання поверхонь гнучким каменем виконується просто і легко.Его можна різати звичайними ножицями, він легко приклеюється до різних поверхонь. Крім цього, з його допомогою можна приховати незначні нерівності;
  9. світлопропускна здатність. Матеріал добре пропускає світло, тому його можна використовувати для обробки освітлювальних приладів, які при світінні створюють незвичайний ефект з природними включеннями натурального каменю.

До недоліків гнучкого каменю можна віднести його високу вартість. За квадратний метр обробки доведеться заплатити до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Можливості використання гнучкого каменю воістину не мають кордонів – їм можна облицьовувати стіни або укладати на підлогу. Він володіє вологостійкістю, не боїться забруднень і температурних перепадів. У порівнянні зі звичайними шпалерами, він відрізняється більшою міцністю.

Крім цього, матеріал навіть за кілька десятиліть експлуатації не втратить своєї презентабельності та не потребуватиме заміни, що дозволить власнику істотно заощадити на ремонті.