Специфіка кожного виду транспортних засобів полягає у індивідуальному розмірі засобу. У межах таких розмірів зазвичай і встановлюється, розміщується вантаж, який потрібно перевезти. Але в сучасному світі існують такі види вантажів, які не вміщуються у стандартних розмірах. У таких випадках перевезення негабаритних вантажів можливе лише при отриманні спеціального дозволу.

Також можна використовувати спеціальний рухомий склад, такий як самохідні платформи або платформи з тягачом – орендувати таке обладнання можна у компанії «СпецАвтоЛьвів».

Основні вимоги до перевезення негабаритних вантажів

Підвищеною небезпекою супроводжується перевезення нестандартних виробів дорогами, які призначені для загального користування. Під час руху дорогою загального користування транспортного засобу з нестандартним вантажем, особливу увагу повинні проявляти всі учасники процесу, а не тільки сам водій такого автомобіля. У дорозі можуть виникати небезпечні ситуації, наприклад:

  1. виїзд на зустрічну смугу руху;
  2. огляд для водіїв, що йдуть тим самим курсом, транспортних засобів, буде обмежений або закритий зовсім;
  3. вироби, які розміщені на транспортному засобі, можуть зміститися;
  4. та багато інших схожих ситуацій.

Саме через такі небезпечні ситуації, вантажоперевезення негабаритних вантажів жорстко регулюються законодавством України та з особливою ретельністю контролюються співробітниками Державної інспекції безпеки дорожнього руху.

Негабаритний вантаж

Відповідно до законодавчих документів, виріб, який необхідно перевезти на автомобільному транспортному засобі, можна вважати негабаритним, якщо:

  1. відстань спереду, або ззаду від крайньої точки об’єкта, що перевозиться, до габаритних вогнів автомобіля, становить більше одного метра;
  2. відстань з боків від крайньої точки об’єкта, що перевозиться, до бічних габаритів автомобіля, більше сорока сантиметрів;
  3. висота об’єкта, що перевозиться, перевищує чотири метри.

Заводом, що випустив транспортний засіб – перевізник, встановлено певне осьове навантаження. При навантаженні негабаритного вантажу на транспортний засіб – перевізник, необхідно контролювати, щоб навантаження на вісь, не було більше встановленого заводом.

Довжина негабаритного вантажу не може виходити за двометрову межу. Усі вироби, характеристики яких перевищують вимоги, встановлені Державним стандартом України, а саме:

  • довжина понад двадцять метрів;
  • ширина понад два метри п’ятдесят п’ять сантиметрів;
  • висота понад чотири метри.

У такі параметри можуть бути включені машини та обладнання для машинобудівної галузі, для сфери будівництва та промисловості, сільськогосподарське виробництво та випуск сільськогосподарських машин та інші різні вироби.

Перевезення негабаритного вантажу забороняється, якщо такий вантаж можна демонтувати без втрати своїх властивостей. У таких випадках проводиться частковий демонтаж вантажу та подальше транспортування.