Кухня – це серце домівки, тут збираються всі члени сім’ї, обговорюються плани на майбутнє за чашкою гарячого чаю. Саме в цьому приміщенні кожна господиня створює свої кулінарні шедеври, накриває багатий стіл і пригощає гостей, що прийшли.

Для створення тепла і затишку важливо, щоб на кухні була сприятлива обстановка, яка, в свою чергу, залежить від дизайну інтер’єру та меблів.

Якщо ви вирішили затіяти ремонт або переїхали в нову квартиру, покупка кухонного гарнітура просто неминуча. Оптимальним рішенням стане вибір на користь якісної, але недорогих меблів. Як заощадити на такій покупці і не розчаруватися?

Особливості кухонь економ класу

Відвідуючи один меблевий салон за іншим, ви напевно натрапляли на кухонні гарнітури, вартість яких трохи нижче стандартної.

Цей момент найчастіше насторожує потенційних покупців. Але, насправді, кухні економ класу анітрохи не гірше продукції італійських виробників – якість збірки і використовуваних матеріалів високе, та й дизайн не поступається дорогим гарнітурам.

У чому ж тоді підступ? А підступу і зовсім немає. Зниження цін на кухонні комплекти відбувається лише за рахунок економії на оренді приміщення, а також зменшення витрат на оплату роботи персоналу.

Крім того, відомі зарубіжні виробники частенько роблять високу націнку на свою продукцію, в той час як українськів виробники кухонь намагаються залучити покупців великим асортиментом, за рахунок чого націнка знижується.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що недорогі кухонні гарнітури українського виробництва нічим не поступаються продукції європейських брендів, хіба що виграють в ціні.

Поради щодо вибору: на чому можна заощадити?

1. Як правило, готові кухонні гарнітури стоять на порядок дешевше, ніж меблі на замовлення. Однак такі комплекти за своїми габаритами рідко відповідає розмірам приміщення. Тому краще все-таки віддати перевагу замовленому варіанту.

2. Щоб знизити вартість на гарнітур, можна заощадити на матеріалах. Так, наприклад, хорошою альтернативою фасадів з натурального дерева можуть стати вироби, виготовлені з МДФ. Вони можуть бути покриті патиною, завдяки якій їх зовнішній вигляд буде нагадувати натуральний матеріал.

3. Замість стільниці зі штучного каменю можна вибрати конструкцію, виготовлену за технологією постформірованія з ДСП з вологостійким покриттям. За своїми характеристиками такий виріб нічим не гірше першого варіанту, при цьому його вартість нижча в 5-10 разів.

4. Ще можна заощадити на конструкції самого гарнітура. Чим вона простіше, тим дешевше обійдеться весь комплект. Замість чотирьох тумб шириною в 25 см краще вибрати дві по 50 см, а замість відкидних і висувних дверей віддати перевагу класиці – орному варіанті.

Насправді, існує ще безліч моментів, враховуючи які можна значно заощадити на покупці кухні. Якщо ви володієте навичками і досвідом самостійної збірки таких меблів, то цілком можна відмовитися від послуг професіоналів.

Але ось на чому точно не можна економити, так це якість фурнітури, в іншому випадку новий гарнітур незабаром може розвалитися на частини.