Меблі – це те, без чого не обходиться комфорт цивілізованої людини.

Вона оточує нас скрізь: на роботі, вдома, в громадських закладах. Неможливо уявити наскільки незручною була б життя людства без таких звичних уже речей: столів, стільців, шаф, ліжок та ін. І коли мова заходить про покупку предметів інтер’єру додому або в офіс, відразу виникає проблема вибору. Асортимент дуже великий. Предмети інтер’єру представлені на сучасному ринку різними моделями. Вони відрізняються габаритами, дизайном, оформленням і, найважливіше, матеріалом. Саме на сировину і його характеристики варто орієнтуватися в числі основних критеріїв. Сучасна промисловість пропонує безліч рішень «на будь-який гаманець». І цілком реально недорого купити в інтернет-магазині меблі з міцних і надійних матеріалів. Варто тільки вивчити їх властивості детальніше.

Основні види матеріалів

Першим типом сировини, яке почали використовувати для виготовлення предметів інтер’єру, була натуральна деревина. Такий вибір пояснювався просто – вона була доступною та зручною в роботі. Однак з розвитком промисловості і зростанням попиту на меблі стало ясно, що природна сировина не здатна задовольнити величезні обсяги виробництва. По-перше, винищення лісів загрожувало екологічною катастрофою. По-друге, видобуток, обробка, поставка з далеких регіонів приводили до зростання ціни на готову продукцію і падіння попиту серед споживачів.

З’явилася потреба у винаході альтернативних, більш доступних матеріалів. Ними стали деревно-стружкові плити. ДСП і МДФ сьогодні широко використовуються в меблевій промисловості. Їх застосовують для виготовлення найрізноманітніших предметів. Характерною рисою цих плит є їх доступність і практичність.

Властивості різної сировини

Варто порівняти основні характеристики найбільш поширених типів матеріалів, використовуваних в сучасному меблевому виробництві:

  • натуральне дерево. Природна сировина широко застосовується для створення корпусних меблів. З деревини також виготовляють каркас м’яких предметів інтер’єру. Серед основних властивостей цієї сировини варто відзначити екологічність, довговічність, безпеку і презентабельність. Вироби з масиву завжди цінуються дорожче, виглядають розкішно і солідно. А унікальна фактура природного матеріалу надає продукції ексклюзивності та оригінальності;
  • ДСП і ЛДСП (ламіновані плити). Це основна альтернатива масиву. Проводять деревно-стружкові плити за допомогою змішування дрібних відходів деревообробної промисловості з різними смолами синтетичної природи. Ламінування використовується для додання готовому продукту більш презентабельного вигляду. Цей процес полягає в покритті ДСП спеціальною плівкою з полімеру з текстурної поверхнею і розфарбуванням під натуральну деревину. Предмети інтер’єру з ЛДСП характеризуються привабливим зовнішнім виглядом і доступністю, однак матеріал погано протистоїть волозі. При контакті з водою плити розбухають і деформуються. При цьому важливо вибирати вироби надійних виробників, інакше можна придбати токсичну обновку. Синтетичні смоли в складі ДСП можуть бути небезпечними для живих істот;
  • МДФ. Це сировина теж роблять із відходів деревообробки. Однак воно більш ретельно подрібнюється і тільки потім змішується з нетоксичними смолами (нерідко природного походження). Важливою особливістю МДФ можна назвати вологостійкість і практичність. Саме цей тип сировини найчастіше застосовують при виготовленні шафок і пеналів для ванної. Серед характеристик матеріалу: екологічність, естетичність, доступність. Випускається МДФ в асортименті видів: різних кольорів і типів текстур. Використовуються і різні способи обробки: нанесення плівки ПВХ, емалі або пластику.

У меблевому виробництві широко застосовуються також й інші матеріали: дзеркала, скла, метал, ротанг (штучний), акрил і полімери. Це альтернативне сировину, яке використовується як в комплекті з масивом і плитами, так і в якості основи. Винахід і застосування таких матеріалів дозволяє знизити споживання природного деревини, збільшити обсяги виробництва, зменшити вартість продукції і втілювати в життя найсміливіші дизайнерські концепції. Однак, незважаючи на настільки значущі перспективи, саме масив і плити на основі натуральної сировини найбільш поширені і затребувані.