Кожна господиня прагне бачити свою кухню зручною, комфортною і особливою. Не дивлячись на те, що моді в усі часи приділялося багато уваги, сучасна обстановка приміщень може зробити їх холодними і незатишними. Тепло і затишок подарує вашій кухні французький стиль прованс, який передбачає сільський колорит і навіває романтику і спокій.

Існує ряд особливостей, за якими можна облаштувати кухню у представленому образі:

* При виборі кольорів перевагу віддавайте спокійним відтінкам. Дуже часто використовують бежеві, оливкові, лавандові, гірчичні, пшеничні пісочні тони, але не яскраві. Повинно створюватися враження, начебто вони довгий час перебували на сонці і вигоріли. Меблі вибирають блакитну, жовту, бірюзову, лавандова. Прекрасно ці кольорові гами виглядатимуть у поєднанні з білим кольором. При використанні меблів темного забарвлення, колірна гамма повинна бути в світлих тонах.
* Основним правилом повинно послужити – подобу старовини. Натуральне дерево вважається кращим матеріалом при створенні стилю прованс. Більш досконалий образ додасть кухні старовинні меблі. Виразності додадуть тріщинки, нерівності, природне старіння. Якщо кухня маленька, хорошим варіантом стане невеликий квадратний стіл, розташований в кутку. На відкритих полицях повинна знаходитися красивий посуд. Щоб меблі були практичніше, можна використовуватися дверцята зі скла.
* З матеріалів стиль прованс передбачає тільки натуральні: камінь, дерево, метал. Поверхні слід грубо поштукатурити. Для облицювання застосовують кераміку: плитки, мозаїку. Обов’язково необхідно виділити плиту, яка займає не останнє місце в стилі Провансу.
* Наповнить теплом і зробить приміщення більш затишним природне освітлення. На додаток до нього варто додати люстри з орнаментом квітів, які слід правильно підібрати.
* На кухні з заданому стилі повинне бути присутнім багато текстилю: повітряні фіранки, лляні скатертини, чохли на стільці з тканини, мереживні серветки. Ідеально виглядатимуть предмети в квітковому принте. Рідше використовують смужку і клітку.
* Французька кухня повинна мати багато меленьких дрібничок: кошики, вази, свічники, пташині клітки. Навіть якщо ці чарівні предмети є абсолютно марними. Стіни прикрашають настінним годинником, красивими пейзажами, декоративними тарілками з кераміки, дзеркалами, вставлених в кольорові рамки. Незамінним окрасою не кухні в стилі провансаль будуть півень і лаванда, так як вони є символами Франції.