Металопрокат користується стабільно високим попитом. Він широко застосовується в різних сферах промисловості. Прокат особливо затребуваний в машинобудуванні та будівельної галузі.

З огляду на зростаючі потреби ринку, сучасні виробники пропонують велику кількість різноманітних рішень. Гарячекатаний прокат займає значну за обсягом нішу серед металургійної продукції в цілому. Особлива технологія виробництва надає йому специфічні якості, які відсутні у інших заготовок. Не дивно, що кількість підприємств, які бажають купити гарячекатаний металопрокат, збільшується з кожним днем.

Тонкощі виготовлення

Цей вид металопрокату виходить в результаті технологічного процесу, що складається з декількох етапів. Для початку заготівля очищається від наявних дефектів, що гарантує отримання на виході високоякісного вироби. Потім метал нагрівається до температури в 1000 градусів за Цельсієм. При таких умовах відбувається рекристалізація стали, завдяки чому вона стає пластичною і податливою. На завершальному етапі заготовка пропускається через спеціальний верстат, який надає їй необхідну конфігурацію

Ця технологія дуже затребувана на сьогоднішній день. Її застосування дозволяє створювати деталі будь-яких форм і розмірів. Плюс цього способу – в його дешевизні і простоті. Для отримання необхідного елемента потрібен всього один виробничий цикл. Немає необхідності нагрівати заготовку кілька разів для додання їй відповідної форми. Ця технологія забезпечує оперативний випуск готової продукції, завдяки чому рівень продуктивності поліпшується, а витрати зменшуються.

Технічні характеристики

Гарячекатаний металопрокат має низку важливих переваг. В процесі обробки сталь зберігає свої якісні характеристики:

  • міцність. Завдяки цьому її можна використовувати для вирішення завдань різного рівня складності, в тому числі і для виготовлення складних елементів;
  • пластичність. Це якість дуже затребуване в різних областях промисловості. При цьому заготовка зберігає достатній рівень твердості, що ще більше збільшує її цінність;
  • антикорозійні властивості.

Оптимальне співвідношення ціни і якості – вагома перевага гарячекатаного прокату. Співпраця безпосередньо з виробником дозволяє замовити матеріал, вартість якого вільна від надбавок посередників. При цьому солідні компанії поставляють на ринок гарячекатаний прокат, технічні характеристики якого відповідають вимогам діючих стандартів якості.

Слід зазначити і наявність деяких недоліків, викликаних витратами технологічного процесу. Перш за все, формування деталі відбувається в умовах досить високої температури. Тому не виключено, що під час охолодження вона дещо скоротиться в розмірах, а це не може не позначитися на точності вироби. Тому елементи, виготовлені з гарячекатаного прокату, не рекомендується використовувати в областях, де потрібно максимально повну відповідність форми встановленому стандарту.

Ще одним мінусом продукції вважається окалина, що утворюється на поверхні заготовки в процесі обробки. Її обов’язково потрібно видалити, інакше виріб не буде мати необхідним рівнем міцності.

Сфера використання

Вироби з гарячекатаного прокату знайшли застосування в різних галузях промисловості:

  • машинобудуванні;
  • харчової сфері;
  • хімічної та нафтохімічної галузі;
  • атомної промисловості.

Крім того, вони широко застосовуються для створення різних інженерних і технічних конструкцій.

Якщо планується використовувати певні елементи в декоративних цілях, то їх поверхня покривається особливим складом, що забезпечує додатковий захист від корозії. Завдяки поліпшеним характеристикам, сфера таких виробів застосування значно розширюється. Їх охоче використовують дизайнери та архітектори. Крім того, при виготовленні корпусів для побутової техніки найкраще підходить тонколистовая гарячекатана продукція.