Сучасний ринок пропонує величезний асортимент товарів для будівництва. Вибір залежить від вашого бюджету і кінцевої мети.

Так, спорудити лазню на власній дачі – це одне, а побудувати комплекс, де планується продаж промислового та виробничого обладнання – зовсім інше.

Незважаючи на різноманіття продукції для зведення будинків: натуральний камінь, сендвіч-панелі, піно-і газоблоки, в числі лідерів як і раніше залишаються дерево і цегла. Що слід знати про властивості цих основ?

Деревина

Для будівництва найчастіше використовують такі породи:

1. модрина. Має оригінальний червоно-бурий відтінок. Відрізняється підвищеною вологостійкістю.

2. Ель. Практично не схильна до викривлення. Підходить для конструкцій, що не піддаються серйозним навантаженням.

3. Сосна. Швидко склеюється, має приємний і лікувальний аромат.

4. Дуб. Володіє високою міцністю, щільністю, красивою текстурою. При довгому знаходженні у воді набуває зеленуватий подтон.

5. Ясень. Практично не тріскається під час просушування.

6. Бук. Міцний матеріал, добре гнеться в пропареному стані, з легкістю піддається різанню і обточуванні.

7. Кедр. Відноситься до малоусихающімся, але м’яким породам. Для нього характерна стійкість до гниття, атакам комах-шкідників, контрастним температур, довговічність.

Що стосується форми, сьогодні дуже затребувані оциліндрованої колоди і брус. Перший варіант характеризується низькою теплопровідністю, що дозволяє економити на електроенергії, і швидкістю будівництва.

Другий має малу питому вагу і стійкість до деформації. Також він витримують необмежену кількість циклів заморозки-розморозки.

Примітно, що для продовження терміну експлуатації деревина проходить обов’язкову обробку антисептиками, антипіренами і вогнезахисними лаками.

Цегла

Традиційний склад цього матеріалу включає в себе глину, пісок і воду. Тобто він абсолютно нешкідливий для здоров’я і навколишнього середовища. Більш того, вироби добре пропускають повітря і регулюють рівень вологості в приміщенні (на відміну від залізобетонних панелей).

Кладка з штучного каменю вважається міцною і довговічною. Правильно спроектоване споруда може простояти до 150 років без необхідності зміни фасаду.

Варто зазначити, що цей продукт не схильний до гниття, утворення грибка і атакам комах.

Якщо ви хочете дізнатися точні параметри міцності цегли, досить поглянути на цифровий ряд після букви М. Наприклад, М125 означає, що даний зразок гарантовано тримає навантаження в 125 кг на 1 см².

Цегляна основа витримує будь-які погодні умови: холод, спеку, дощ і сніг. Особливо варто виділити її здатність переносити заморожування і відтавання у водонасиченому стані.

Цей показник називається морозостійкість і позначається літерою F з прилеглим до неї числом. Воно говорить про кількість можливих циклів заморозки (F35; F50).

Доведено, що якщо полум’я цілком охопить цегляна будівля, то стіни залишаться цілими. Таким чином, матеріал не підтримує горіння і повністю відповідає будівельним нормам, чого не можна сказати про деяких інших засадах.