Міцний правильний сон – неодмінна умова відмінного здоров’я. Гарна ліжко подібна тихій гавані. Її залишають вранці, добре відпочив, готовим до нових звершень. Як правильно вибрати ліжко? Для повноцінного відпочинку потрібно ложе з комфортною довжиною, висотою і шириною, що дозволяє розслабитися, витягнутися на весь зріст.

Як правильно вибрати ліжко – розміри

Головна характеристики вироби, призначеного для сну, – габарити спального місця. Потрібно врахувати, що довжина і ширина самого ліжка в Дом Мебели завжди перевищують на кілька сантиметрів розмір спального місця.

Стандартні розміри:

  • • ліжко на двох – 160х200, 180х200;
  • • ліжко на одного – 80х200, 90х200.

Високі люди повинні вибирати моделі з довжиною спального місця більше 200 см.

Чим більше місця, тим зручніше відпочинок. Фахівці наголошують – щоб сон був міцним, матрац повинен бути довшим зростання людини мінімум на 15 см і вдвічі ширше плечей.

Правильний спосіб вибрати двоспальну модель від dom-mebeli.com.ua/spalni/krovati/ – орієнтуватися не тільки на себе, а й на свою другу половинку. Ляжте і закиньте руки за голову, розправивши лікті. Якщо на вашій половині вистачило місця для цієї пози, спальне місце має правильну ширину.

Оптимальна висота залежить тільки від віку. Чим старша людина, тим вище повинна бути виріб. З високого ложа літній людині легше встати. Але в будь-якому випадку у сидячого на ліжку людини стопи не повинні відриватися від підлоги.

Для інших правильної вважається висота, коли спальна поверхня знаходиться на рівні колін стояла поряд.

Іноді висоту задає інтер’єр. Для спалень в стилі хай-тек і мінімалізм правильний вибір – низькі моделі, що нагадують східні отоманки.

Важливі нюанси

У невелику кімнату краще вибрати модель з висувними відсіками для зберігання ковдр, подушок, простирадл.

Для дуже скромних за розміром спалень, де дорогий кожен дециметр, правильний вибір – ліжка з дном, здатним переміщатися вгору. У таких моделях для доступу до ящика потрібно підняти підставу. Під ним знаходиться дуже містка ємність для зберігання.

Головний плюс виробів з підйомним спальним місцем в тому, що навколо ліжка не потрібно залишати вільний простір для висунення ящиків.

Найраціональніший варіант – звичайне прямокутне виріб. Круглі і овальні моделі займають більше місця і вимагають спеціального постільної білизни.

Каркаси з ніжками вважаються менш довговічними, ніж подіумні, але дозволяють робити вологе прибирання. На думку багатьох господинь оптимальний варіант – модель з двома опорними спинками. Вона досить стійка і не заважає підтримувати чистоту в спальні.