Каналізаційні люки – обов’язкова складова частина каналізаційних колодязів будь-якого призначення. Вони випускаються в широкому асортименті, розрізняючи експлуатаційними характеристиками, формою і матеріалами виготовлення. Перш ніж підібрати відповідний типорозмір, необхідно уточнити вимоги, які будуть пред’являтися до виробу.

Люк канализационный встановлюється на верхню частину будь-яких колодязів: кабельних, водопостачання, теплотраси, зливової каналізації, і інших видів. Всі вони мають приблизно однакову конструкцію і відрізняються простотою монтажу та подальшої експлуатації. На горловину колодязя монтується обичайка люка, а на неї – кришка, що забезпечує доступ до комунікацій для ремонтних робіт або техобслуговування. Але покупка каналізаційного люка буде доцільною і з інших причин:

  • він виконує захисну функцію, забезпечуючи збереження комунікацій та обладнання в каналізаційних колодязях;
  • запобігає несанкціонований доступ всередину;
  • виключає ймовірність потрапляння в колодязь сторонніх предметів, людини або тварини;
  • служить бар’єром від попадання опадів, талих і стічних вод;
  • забезпечує безпеку проходу і проїзду в місці розташування колодязя.

Матеріали виготовлення

Експлуатаційні показники залежать перш за все від матеріалу, так як саме він забезпечує технічні та споживчі характеристики. Частіше всього люки виготовляють з чавуну, як і засувки boiler.ua/zadvizhki/. Відмінні риси такого матеріалу:

  • він має високу механічну міцність, тому колодязь з люком можна встановлювати навіть на проїжджій частині вулиці з жвавим рухом;
  • облаем стійкістю до негативних зовнішніх впливів;
  • не впливає на функціональність самого колодязя над яким встановлюється.

Термін служби чавунних люків становить 100 і більше років. Низька теплопровідність чавунного люка дозволяє встановлювати його на колодязі теплотрас.

Недоліком є ​​тільки вагу, який ускладнює роботу з ним, а також висока вартість чавуну.

Пластикові люки встановлюються на ділянці, що не піддається високим навантаженням. У них менша міцність і невелику вагу, тому конструкція часто фіксується замком. поєднується із зовнішнім оточенням. Додатковою перевагою і відмінністю від чавунного виробу служить відсутність іскроутворення при русі транспортного засобу.

Форми люків

Обечайка люка точно збігається з горловиною колодязя за розмірами, і монтується так, щоб виключити зазори. Кришка має трохи більший розмір, ніж обичайка, і повністю перекриває її діаметр.

За формою люки діляться на круглі і прямокутні. Круглі поширені набагато ширше, так як горловини оглядових каналізаційних колодязів найчастіше мають саме круглу форму: циліндрична шахта колодязя більш безпечна і краще вентилюється.