Установка автоматичного поливу – відмінне рішення, яке допоможе заощадити кошти і час. Коли план з облаштування системи складено, виникає питання, які елементи будуть потрібні для створення повноцінної системи. Кожен з них відіграє свою роль, і, найчастіше, незамінний. Зупинимося на всіх частинах автополиву окремо.

Насос

Відповідає за подачу води в труби, доставляючи її зі свердловини, ємності або водопроводу, якщо в ньому недостатній натиск. Вибирати на Aqua Price слід виходячи з плану, за яким можна вирахувати необхідний для роботи конкретної системи тиск і натиск.

Труби

Найчастіше застосовуються два види труб – ПНТ або ПВХ. Вони не піддаються корозійним змінам, стійкі до промерзання в зимовий час, мають великий термін експлуатації і не доставлять клопоту при монтажі. Щоб забезпечити необхідний тиску в системі, потрібно вірно розрахувати розміри труб, інакше насосу не впоратися – при занадто великих трубах може вимагатися колосальний натиск води.

Фітинги, перехідники

Щоб прокласти систему будуть потрібні перехідники, трійники, гребінки, оскільки будь-яка система проєктується з урахуванням вигинів і відгалужень.

Клапани

Електромагнітні клапани різних типів (прямі або ж зворотні варіанти) допомагають поділити ділянку на зони. Вони відкриваються тоді, коли це необхідно, щоб вода подається тільки в одну зону. Сигнал про відкриття або закриття подає контролер. Живляться від батарей.

Контролер

Часто також називається пультом або блоком управління. Рушійна сила системи, що управляє розкладом зрошення за допомогою відкриття і закриття клапанів. Перемикає полив від однієї магістральної лінії до іншої. До нього можуть підключитися метеостанції і погодні датчики, що дають сигнал припинити полив у зливу або включити раніше, якщо настала посуха. Може мати живлення від мережі або батарей.

Датчики і метеостанції

Можуть застосовуватися окремі датчики (дощу, вітру, холоду, ґрунтові) або комплексні метеостанції. Вони вимірюють основні показники навколишнього середовища, а потім подають сигнал на контролер, щоб він змінив графік зрошення рослин.

Дощовики

Кінцевий елемент обладнання, який поширює воду на території. Є як статичні спринклери, так і обертові – роторні. Дощовики виглядають як фонтанчики, і поширюють води рівномірно навколо себе. Роторні зрошувачі обертаються і подають воду одним сильним струменем і не підходять для делікатних рослин, можуть їх пошкодити. Для регулювання дальності і сектора подачі води використовують форсунки.

Фільтри

Діляться на варіанти грубого і тонкого очищення. Для свердловини необхідні фільтри грубого очищення, щоб не зіпсувати фітинги або дощовики камінчиками і піском. Тонке очищення потрібне завжди, щоб опади з води не зіпсували соплу дощовиків.

Водорозетки, короба

У коробах ховається все обладнання, яке час від часу буде потрібно обслуговувати, наприклад клапани або фільтри. Короб захищається кришкою, яка, часто, має зелений колір і не кидається в очі на газоні.

Водорозетка (часто теж поміщена в короб) потрібна для простого підключення шланга для ручного поливу.

Крапельний полив

Для деяких культур потрібно ніжний поступовий полив. Для нього потрібне спеціальне обладнання, підбирати яке слід виходячи з вимог рослин. Деякі люди облаштовують крапельний полив вручну, зі звичайного шланга спеціальним пробійником роблячи крапельну трубку.

З такого набору можна зібрати повноцінну систему автополиву для ділянки.

Для великої ділянки сполучних елементів, труб, дощовиків та іншого обладнання буде потрібно багато, і є сенс закуповувати його оптом.