Металопрокат є складовою практично будь-якої споруди, зведеної для експлуатації в різних сферах діяльності, в тому числі промислового і виробничого значень. Номенклатура віднесених до цього виду продукції виробів обширна. Характеристики її елементів визначаються видом сировинного матеріалу і застосовуваним методом технології їх виготовлення.

Види металопрокату

По виду сировинного матеріалу, з якого виготовляється металопрокат, він може належати до категорії кольорового або чорного. Для першого варіанту виробів характерна легкість і гнучкість, що забезпечується включенням до складу базового сплаву олова, міді і алюмінію. Чорний металопрокат виготовляється зі сталі і чавуну і застосовується в конструкції виробів, які повинні бути міцні і довговічні.

За призначенням металопрокат підрозділяється на кілька класів:

 • сортовий – шестигранники, кола, квадрати і арматура, використовувані в сферах монолітно-каркасного будівництва, при виробництві фундаменту і залізобетонних виробів. Придбати сталеву катанку та інший сортовий металопрокат ви можете на сайті https://metinvest-smc.com/articles/katanka-8-10-mm-vse-chto-nuzhno-znat-ob-izdelii-etikh-diametrov/;
 • другий клас – всі види листового металу, в тому числі нержавіючої профнастил і оцинковані гофролисти, використовувані в будівництві та машинобудуванні;
 • третій клас – трубний прокат, до якого віднесені всі види труб з різного металу;
 • фасонний – швелери, балки і куточки, які використовуються при зведенні будинків.
  переваги

Широке поширення металопрокат отримав за рахунок розширеного асортименту виробів різної форми, що дозволяє підібрати їх під будь-які цілі. З плюсів також можна відзначити:

 • стійкість до навантажень і температурних перепадів;
 • довговічність, що дозволяє використовувати виріб, в складі конструкції якого металопрокат, протягом тривалого часу без втрати експлуатаційних характеристик;
 • простота монтажу, що дозволяє швидко зводити міцні збірні конструкції;
 • можливість обробки матеріалу різними методами і операціями за допомогою спеціалізованого обладнання та інструментів;
 • прийнятна вартість, що дозволяє використовувати матеріал в будь-яких масштабах;
 • доступність придбання, з огляду на надання розширеного асортименту в будь-якому магазині, що спеціалізується на будівельних матеріалах.

Висновки

Переваги металопрокату обумовлює широке застосування продукції, оцінивши характеристики якої стає зрозуміло, що гідної альтернативи йому в даний час немає. З виробами з номенклатури можна проводити різні маніпуляції – зварювати, згинати, різати і піддавати обробці, що розширює сферу їх можливого використання.