Для розкрою заготовок необхідний надійний і зручний ріжучий інструмент. Хороший варіант – стрічкова пила. Вона використовується в ручних машинах і верстатах. Перший варіант підходить для побутового використання.

У професійних майстернях, на виробництві використовуються стрічкопильні верстати. На сайті https://abrasive.com.ua/ можна подивитися асортимент комплектуючих для такого обладнання, в тому числі стрічкові пили.

Переваги стрічкопилкових верстатів та пил

Устаткування привертає високою продуктивністю. Воно здатне справлятися з заготовками досить великої товщини – до 400 мм. Причому працює стрічкова пила по металу, дереву, пластику, пінопласту. Використовуючи її, вдається виконувати найрізноманітніші нарізання заготовок. У тому числі інструмент підходить для криволінійного розкрою. Все це робить його практично універсальним.

Ще один позитивний момент – економічність. Стрічкова пила споживає порівняно трохи електроенергії. До того ж вони утворює трохи відходів. Це не тільки підвищує економічність роботи, але і допомагає підтримувати чистоту робочого місця. Чи не доводиться весь час прибирати велику кількість стружки і тирси.

Працює стрічкова пила точно і акуратно. З її допомогою вдається отримати чистий і рівний зріз. Вам не доведеться витрачати час на нього додаткову обробку (шліфування).

Стрічкові верстати порівняно компактні. Порівняти обриси різних моделей можна за посиланням вище. Агрегати цілком можна помістити навіть у домашній майстерні. Особливих складнощів в процесі монтажу не виникає.

Устаткування зручно у використанні. До того ж комфорт роботи забезпечує низький рівень шуму.

Що враховувати при виборі стрічкової пили

При купівлі обладнання варто враховувати виробника. Краще вибирати верстати відомих брендів з хорошою репутацією. Обов’язково перевіряйте сертифікати і термін гарантійного обслуговування.

Слід враховувати, з якими заготовками доводиться зазвичай працювати. Орієнтуйтеся на максимальний діаметр. Бажано купувати верстат з невеликим запасом. Матеріал заготовок теж потрібно брати до уваги. Стрічкова пила по дереву поступається в міцності інструменту, розрахованому на роботу з металом.

У продажу можна знайти верстати, що виконують тільки прямі різи. Є екземпляри, що дозволяють розпилювати заготовку під кутом. Вони оснащуються поворотними губками лещат або поворотною рамою. Другий варіант зручніше.