Стрижка газону не менш важлива, ніж внесення добрив, полив, скарифікація і інші методи лікування, про які наголошують безліч ландшафтних дизайнерів. Від нього залежить не тільки стан газону, але і те, що найбільш помітно, його зовнішній вигляд. Тому варто знати, як правильно косити Ваш газон ефективним і дієвим способом. Остаточний успіх в основному визначається двома елементами: зовнішнім виглядом великих поверхнь і зовнішнім виглядом країв, тобто контактами газону з квітковими клумбами, тротуарами, огорожами і т. Д.

І якщо зробити один елемент бездоганним, а іншим знехтувати, то це може зіпсувати весь ефект. Б’ємось об заклад, Ви вже бачили поле на футбольному стадіоні. Зараз є прекрасна можливість, тому що йде чемпіонат Європи. У будь-якому випадку газон футбольного стадіону – це ідеальне покриття. Не тільки ідеально рівно, а й ідеально скроєно. А крім того з ефектом смуг, адже саме ці смуги доводять, що трава добре скошена.

Чому? Тому що його косять по основному принципу: стрічка за стрічкою, але кожна стрічка в протилежному напрямку. Отже, перший рядок, наприклад, зліва направо, а другий справа наліво. Третя зліва направо, четверта справа наліво і т. Д. Звичайно, якщо мова йде про косіння газонокосаркою.

Крім видимих ​​смуг, цей принцип має ще одне важливе значення. При русі по першій смузі, тобто при русі газонокосарки, трава природним чином вирівнюється або фактично висувається вперед. Особливо під колесами, які можуть втрамбовувати її, часто навіть так, що ножі не дотягуються до неї, коли косарка встановлена ​​вище.

Таким чином, повертаючи на наступну смугу руху в зворотному напрямку, на перекритті (одне колесо косарки проходить по раніше скошеній смузі, відразу за гусеницею, що рухається по першій смузі), ми отримуємо ефект, завдяки якому косарка рухається проти скошеної трави. В результаті він злегка піднімає ремені, раніше стислі колесами, і закриває їх.

І ефект від цього поява таких смуг. Тому що на кожній смузі трава нахилена в протилежному напрямку, відповідно до руху газонокосарки. Це найважливіший принцип при косінні великих площ. Найкраще це видно на полях, та великих стадіонах.

Однак це ще не все. Крім викладеного вище принципу, також важливі точність оператора і якість обладнання. Точніше, якість ріжучих ножів. Вони повинні бути рівними не зазубреними (від каменів) і добре заточеними. І звичайно ж, найкраще буде косити газон з валком. Так косять за допомогою косарки з функцією збору трави.
Крім того, газон необхідно регулярно косити протягом сезону, не допускаючи його заростання і падіння на землю.

Всі правила і ефекти, описані вище, можуть бути досягнуті за допомогою ручної косарки, а також трактор меншого або більшого розміру. Єдина різниця – це ширина різу, тобто цільова ширина смуг.
У той час як великі поверхні відносно легко зробити, краї представляють собою велику проблему. І це краї і кути у всіх можливих варіантах, тобто всі контакти газону з іншими поверхнями або елементами на його поверхні.

Найчастіший приклад – стик газону з фундаментом огорожі або навколо кущів та дерев.
Найпростіший спосіб це тример. Чого вам абсолютно не можна боятися. Коли мова заходить про те, як правильно підстригти газон, у важкодоступних місцях тоді це має велике значення. Тому що з тримерами ми вирішуємо практично 100% проблем. Таким чином, ми виконуємо другу умову добре скошеного газону.

Тримерами ми також закриваємо місце торкання газону з загорожею та іншими елементами на газоні або також тротуари. Тобто він доречний для будь якої роботи з усім, що може бути поряд з газоном. Що також потрібно сказати про тримери, так це те, що це пристрій, який підходить всюди. Чим ширший сад, з більшою кількістю деталей, тим більша роль тримера.

Як видно з вищесказаного, а перш за все з нашої багаторічної практики, на тисячах гектарів скошених не тільки садових, але і паркових територій правильна стрижка дуже важлива.
Я часто навіть зустрічаюся з запитаннями клієнтів, як так? Я стрижу так багато років, і газон ще ніколи не виглядав так красиво.

А Renesans Style покосив всього раз, і газон виглядає зовсім по-іншому. Чому це так?
І відповідь проста: це не магія, це просто перераховані вище правила.

Тому, використовуючи їх, Ви можете бути впевнені, що Ваш газон буде виглядати доглянутим. Навіть якщо після ретельного скошування він не буде належним чином удобрений, прополірований, скаріфікований і т. Д. Він дає ефект ідеальної, рівної поверхні. І такою поверхнею із задоволенням можна милуватися лежачи на шезлонгу.

Ось чому ми впевнені, що у Вашого газону є шанс добре виглядати за допомогою описаних вище методів.