Ванна кімната – це місце, де ми залишаємось наодинці із собою, відновлюємо сили та розслаблюємося. Звичайно, цей простір може подарувати нам і радість близькості та інші позитивні емоції, але найбільше задоволення більшість з нас отримує саме від самостійного релаксу у зручній ванні. Від чого ж залежить комфорт відпочинку у ванній і як краще організувати простір, якщо ви вирішили купити ванну і зробити ремонт?

Ванна Geberit Selnova у розслабляючій атмосфері

Головним чином комфорт від прийняття ванни, звичайно ж, визначається можливістю розслабитися в теплій або трохи прохолодній воді. Адже саме вода, температура якої близька до температури тіла, дає нам відчуття безтурботного спокою та радості.

  • Тепла ванна з температурою води 37-38 °C допоможе розслабити м’язи, зняти втому та напругу, покращити кровообіг та заспокоїти нерви. Прийняття такої ванни допоможе стабілізувати тиск, знизити тривожність та подолати безсоння. Але все ж таки затягувати перебування в занадто теплій або навіть гарячій ванні з температурою води понад 40 °C не варто. Краще обмежитися часом до 10 хвилин.
  • Прохолодна ванна з температурою води 34-36 °C вважається кориснішою, і в ній можна перебувати довше – від 15 хвилин і більше. Крім розслаблення та відновлення сил така ванна допоможе набути здорового потенціалу тіла, особливо якщо додати у воду сіль, що містить ароматичні екстракти хвої або лікарських трав.

Але сама по собі тепла або прохолодна ванна не здатна дати повного розслаблення. Відновлення сил має включати, як фізичний, так і емоційний та інтелектуальний відпочинок. І тому на відчуття комфорту у ванній кімнаті впливає як безпосередня ергономіка та розміри ванни, так і загальна візуальна краса та гармонійність дизайну приміщення.

Фізичний комфорт: вибирайте акрилову ванну відповідного розміру

Для повноцінного відпочинку в теплій або прохолодній ванні потрібне виконання як мінімум двох умов. По-перше, розміри ванни повинні відповідати комплекції та розмірам тіла людини. А по-друге, поверхня ванни повинна викликати приємні тактильні відчуття.

Якщо ви вирішили купити ванну, краще вибирати модель з акрилу, наприклад, сантехніку з сучасних колекцій Geberit. Тоді ви оціните очевидні переваги цього матеріалу:

  • високу поверхневу міцність та довговічність у поєднанні з легкою вагою;
  • відмінну звуко- та теплоізоляцію та здатність довго зберігати тепло води;
  • тактильну гладкість, гігієнічність та простоту догляду – акрил приємний на дотик, легко відновлюється та майже не накопичує бруду та бактерій.

Не менш важлива можливість насолодитися ергономічним дизайном сантехніки. Так, любителі витягнутися у воді на весь зріст можуть вибрати прямокутну ванну з широким та плоским дном, довжина якої може досягати 190 см. Зручна спинка з плавним нахилом підходить для людей різної комплекції та забезпечує свободу рухів. Додаткове розслаблення плечової зони забезпечить комфортний підголівник для шиї.

А для нестандартних дизайн-проєктів ванних кімнат можна вибрати не менш зручні кутові та асиметричні ванни. Існують навіть моделі на двох зі спинками з різних боків та зливом посередині.

Емоційний та інтелектуальний комфорт: обирайте мінімалістську сантехніку

Крім фізичного розслаблення важливо подбати про емоційний та інтелектуальний комфорт. І тут важливим є виконання таких умов.

  • Емоційне розслаблення полегшить привабливий дизайн ванної кімнати. Так, надтонкий край ванни товщиною всього 1,5 см виглядає естетично завершеним, а об’єднаний в одне вишукане рішення злив з підводом води і зручний, і виглядає доволі елегантно. Гарний колір та форма фурнітури в поєднанні з білим акрилом і загальним привабливим дизайном простору, безсумнівно, заспокоїть збуджену психіку.
  • Інтелектуальне розслаблення у ванній кімнаті легше отримати, якщо забезпечити в приміщенні порядок та чистоту. Активний розум не зможе відпочити в умовах хаосу з корисних та непотрібних аксесуарів. І тут на допомогу прийдуть зручні меблі для ванних кімнат, мінімалістський дизайн яких вдало поєднується з функціональними можливостями сантехніки.

Створивши у ванній кімнаті простір для розслаблення, ви звільните місце у житті для творчості та креативу. Для цього іноді достатньо виділити зовсім небагато місця та часу.