Якісне освітлення в кімнаті, є таким же важливим, як і правильно підібрані оздоблювальні матеріали, елементи декору та меблі. Красиві світильники прикрашають інтер’єр, допомагають створювати комфортну обстановку.

Вибір освітлювальних приладів – важлива частина в оформленні приміщення. Крім функціональності, слід вивчати зовнішній вигляд, відповідність стилю кімнати і якість світильників.

Важливим фактором є інтенсивність і насиченість освітлення, яке виходить від даного приладу. Вибираючи бра, слід уявити, наскільки даний елемент зможе прикрасити дизайн інтер’єру і буде, він доречний в даному випадку.

Настінні світильника (бра) – які і для чого? Бра бувають двох типів – вбудовані та накладні. Вид бра багато в чому залежить від стилістики інтер’єру і призначення. Вимкніть основне світло, і включіть бра, так ви досягнете приглушеної затишної атмосфери.

Вони допоможуть організувати робочу зону, місце для читання, виділити цікаву фактуру стіни. Якщо хочете використовувати бра в робочій зоні замість настільної лампи, спробуйте варіант з можливістю регулювання з виносом від стіни до 60 см, щоб можна було управляти світлом, як необхідно.

Накладні бра бувають різної конструкції:

  1. Ріжкові. Найбільш звичний і поширений тип бра.
  2. Пристінні (поверхневі). Доречні в тих випадках, коли приміщення вузьке, щоб не заважало проходу. Найчастіше використовуються в коридорах і сходових клітинах.
  3. Підсвічування для картин.
  4. Стаціонарні. Бра, які не мають додаткових сценаріїв, висвітлюють лише в одному положенні.
  5. Регульовані. Конструкція таких бра має рухливі елементи, керуючи якими, можна змінювати освітлення.
  6. З відбитим світлом. Такі бра дають м’який, легкий світло. Найчастіше з відбитим світлом зустрічаються пристінні бра.
  7. З спрямованим світлом. Будь-якому світильнику необхідно простір, тому оберіть місце для бра так, щоб йому не було “тісно” на стіні і він не заважав проходу.

Часто застосовуються бра на стіні в коридорах. За великим рахунком це приміщення не варто обладнати масивним світильником.

Підбираючи джерело світла в коридор, необхідно врахувати такі нюанси:
Для вузького приміщення діаметр бра не повинен бути більше третьої частини ширини простору. Інакше такий світильник створить незручності при переміщенні в вузькому коридорі.

Якщо ж простір широке і просторе, то можна розташувати кілька бра на одній стіні або протилежних, в залежності від конфігурації приміщення.

Настінні світильники можуть висвітлювати дзеркала, полки і шафи, розташовані в коридорі. Локальний вид підсвічування, створить особливу атмосферу і буде досить функціональним.

Оскільки коридор, це – то приміщення, в яке людина потрапляє відразу з вулиці, яскравість світла тут не повинна бути високою. Кращим рішенням для коридору, стануть настінні бра з датчиком руху, оснащені неяскравим лампою.

В цьому випадку, заходячи в приміщення з покупками, ви не будете витрачати час на пошуки вимикача, і в той же час, яскравий світ не засліпить очі.