При прокладанні каналізаційної системи, перед господарями постає питання щодо вибору труб. І це не тільки те з якого матеріалу вони виконані, але і їх розміри, а саме довжина і діаметр. І якщо з довжиною складнощів не виникає, то при виборі діаметра труби виникає заминка.

Від цього параметра залежить працездатність всієї системи. Тому до вирішення цього питання необхідно підходити відповідально. Сьогодні на будівельних ринках представлений широкий асортимент каналізаційних складових будь-якої довжини, діаметру та ін. Так що з вибором необхідного для конкретної системи діаметра каналізаційної труби, труднощів не повинно виникнути.

Чинні нормативні позначення розмірів труб

До сих пір не всі користувачі розуміють різницю між позначеннями діаметрів труб.

 • D – зовнішній діаметр труби. Цей розмір потрібно для підбору розтрубів, муфт, куточків, різьбових з’єднань та іншої монтажної і сполучної водопровідної арматури. Саме він вказується на маркуванні, на нього здує орієнтуватися під час складання переліку елементів каналізаційної системи.
 • d – внутрішній діаметр труби. До нього прив’язуються розміри внутрішніх запірних автоматичних та напівавтоматичних клапанів, розраховується швидкість руху потоків рідини. Товщина стінок каналізаційних труб визначається різницею між зовнішніми і внутрішніми діаметрами. Внутрішній діаметр можна розрахувати за формулою d = D – 2S. S – товщина стінки.
 • Dу – умовний прохід. Значення використовується переважно фахівцями, для рядових споживачів даний параметр не є визначальним, багато хто взагалі про нього не чули.

Основні параметри каналізаційної труби

Дізнайтеся, які труби металопластикові вибрати для водопроводу, а також ознайомтеся з їх видами і особливостями.

Ціни на металопластикові та інші види водопровідних труб ви можете дізнатись на нашому сайті msvgroup.com.ua.

Металопластикові водопровідні труби

Переваги і недоліки

Ось основні плюси і мінуси. Спочатку гідності:

 1. Хімічна стійкість дозволяє довго використовувати в кислотних, лужних середовищах.
 2. Витримують короткочасне температурний вплив до 95 С.
 3. Легкість монтажу.
 4. Зовнішня сторона, хоча вона сірого кольору, не вимагає фарбування і зберігає привабливість тривалий час. Для більшої декоративності використовується біла різновид.

Недоліки все ж є:

 1. Застигла при низьких температурах вода може пошкодити виріб.
 2. Температурний діапазон -10 … + 95 С.
 3. Сіра пластикова труба при помилках монтажу може прогнутися.

Визначення діаметра умовного проходу

Залежно від навантажень на труби, їх призначення та умов експлуатації, змінюється товщина стінок, таким методом регулюються фізичні характеристики міцності. Але змінювати зовнішній діаметр для виготовлення товстостінних труб забороняється, до цього параметру прив’язані розміри водопровідних фітингів і арматури. А вони мають стандартні значення, що значно розширює сфери використання і універсальність. Технічно вкрай складно і економічно недоцільно робити величезну кількість добірних елементів в зв’язку зі зміною товщини стінок.

Труби з ПВХ в залежності від навантажень діляться на три типи:

 1. легкі;
 2. звичайні;
 3. посилені.