Для з’єднання матеріалів з металу найчастіше використовуються витяжні заклепки. Такі металовироби застосовуються в автомобілебудуванні, будівництві, кораблебудуванні, ремонті та інших сферах діяльності. Застосування витяжних заклепок забезпечує максимально надійне з’єднання конструкцій на тривалий термін.

Витяжні заклепки – це кріпильні матеріали, які складаються з гільзи і стержня. Головною відмінністю витяжних заклепок від різьбових аналогів є їх більш низька вартість. Саме тому дана метизна продукція актуальна в тому випадку, якщо потрібно багатоточкове кріплення конструкцій.

Виробництво

Для виготовлення витяжних заклепок може використовуватися:

  • алюміній;
  • нержавіюча сталь;
  • вуглецева сталь;
  • мідь або мідно-нікелеві сплави.

Завдяки застосуванню перерахованих вище матеріалів виключається можливість руйнування стержня.

Особливістю заклепок цього типу є той факт, що вони можуть мати різні відтінки. Завдяки цьому вони активно використовуються у виробництві меблів та інших сферах діяльності, в яких необхідне застосування кріпильних елементів певного кольору.

Конструктивні особливості

Ця метизна продукція складається з сердечника (стержня з розширенням) і тіла (гільзи). Головка гільзи може бути потайний, плоскою або напівкруглої.

Принцип дії

Для установки витяжних заклепок використовується технологія формування розводки. Для цього в конструкціях, які підлягають скріпленню, просверливается отвір на 0,1 мм більше діаметра використовуваного металовироби. Після цього кріпильний елемент вставляється в отвір, і завдяки кільком рухам рукоятками пістолета міцне з’єднання готове.

Переваги кріплення

Серед переваг витяжних заклепок можна відзначити високу швидкість і простоту установки, доступну вартість, великий асортимент металовиробів, що відрізняються за матеріалами виготовлення, довжини й покриття, а також можливість зробити кріплення максимально герметичним. Ще однією перевагою витяжної заклепки є той факт, що доступ до з’єднувальних конструкцій необхідний лише з одного боку.

На завершення варто сказати, що існує 3 основних типи витяжних заклепок – багатозатискні, герметичний і комбінований.