Як відомо усім, успішний бізнес це прибутковий бізнес. І всі види робіт, які виконуються в рамках ведення бізнесу повинні бути спрямовані на збільшення цього самого прибутку. Інтернет-маркетинг не виняток. Відповідно завдання “запустити контекстну рекламу” не може бути правильною завданням інтернет-маркетингу, так як контекстна реклама і прибутковість далеко не завжди тотожні поняття.

Щоб визначити які завдання потрібно ставити, залучаючи до співпраці интернет маркетинговое агентство, потрібно зрозуміти з чого може складатися результат у вигляді збільшення прибутків бізнесу. Розберемося, які показники безпосередньо впливають на прибутковість:

  1. кількість клієнтів;
  2. середній чек;
  3. маржинальність, тобто різниця між собівартістю і витратами.

Якщо будете збільшувати будь-який з перерахованих показників або все відразу, то будете збільшувати і прибутковість бізнесу.

На який із цих показників може вплинути інтернет-маркетинг? Так як в більшості випадків це все таки робота, пов’язана із залученням цільової аудиторії з інтернету, то залишимо середній чек і маржинальність звичайному маркетингу, а зупинимося на кількості клієнтів.

Цей показник можна збільшити декількома способами:

  • Збільшити охоплення цільової аудиторії. Чим більше людей бачать нашу рекламу, тим більше купують. Пряма лінійна зв’язок.
  • Збільшити конверсію аудиторії в ліди. Потрібно змусити відсоток людей, які побачили нашу рекламу, залишати заявки.
  • Збільшити конверсію лідів в продажу. Підвищити результативність роботи відділу продажів, щоб відсоток лидов, що закриваються на угоду був вище.
  • Збільшити кількість повторних продажів. Домогтися того, щоб клієнти після першої покупки зверталися б до вас повторно.

Ось це вже можна назвати правильними завданнями інтернет-маркетингу.

Розглянемо кожну з них детальніше.

Охоплення цільової аудиторії

Це базове завдання, яка дозволить рости вашого бізнесу. Звідки береться продаж в інтернеті? Користувач залишає замовлення на вашому сайті (це може бути ще група в соціальній мережі або персональна сторінка на якомусь порталі, але для стислості в статті будемо розглядати сайт, як інструмент отримання замовлень).

Тобто вам потрібно пригнати якомога більше цільової аудиторії на свій сайт. Ось це і є головне завдання інтернет-маркетингу. Підвищення впізнаваності, перше місце в списку рекламних оголошень по якомусь запиту, кількість лайків на місяць – це все неважливо, якщо на сайт не приходять люди, яким цікава ваша пропозиція.