Фільтри для грубої очистки води випускають для підготовки технічної води перед подачею її в побутові пристрої.

Як і звичайний металевий сітчастий, фільтр грубої очистки води служить для механічного очищення води від мінеральних і органічних забруднень. Механізм уловлювання та утримування у них аналогічний.

Різниця в тому, що добре відомий нам сантехнічний грязевик вимагає періодичного очищення. Як вловлює елемента в ньому використовується дрібна металева сітка, а затримана бруд осідає в призначеному для неї відгалуженні.

Термін служби сітки дорівнює терміну експлуатації грязевика.

Картриджні фільтруючі пристрої та металеві сітчасті грязевики призначені для утримування нерозчинних мінеральних частинок і органічної суспензії розміром до 5 мкм.

У картриджних моделях функцію металевої сітки виконують полімерні фільтри з щільно намотанного поліпропіленового шнура, полотна або волокон.

Проходячи через очисники з полімерів, вода швидко розлучається з піску, що відокремилася від труб окалиною, гравієм. На них без проблем осідає планктон, дрібні водорості і суперечки.

Розмір пір в таких фільтруючих елементах варіює від 0,5 до 150 мкм. Найчастіше в облаштуванні систем попереднього очищення побутових мереж і водопроводів невеликих комерційних об’єктів використовують модулі з порами 5 мкм і більше. Цей діапазон усунення забруднень відноситься до розряду грубої фільтрації.

Якщо в магістраль врізане більше одного фільтра, то проводиться кілька ступенів підготовки води. Після колби, яка виконує грубу механічну фільтрацію, йде зазвичай тонкий фільтр. Потім модуль, який видобуває оксиди заліза або іони лужноземельних металів.

Цього показника недостатньо для усунення тонкодисперсних частинок глинистих мінералів, оксидів заліза, солей важких і лужноземельних металів. Чи не приберуть «грубі» фільтри неприємний запах, не позбавлять воду від каламутності. Для перерахованих цілей потрібні інші очищаючі елементи.

Поліпропіленові картриджі, які в деяких дорогих моделях доповнені керамічної або пластиковою сіткою – одноразовий елемент. Їх не чистять і не відновлюють, а по завершенню терміну служби просто витягують і замінюють новим. Фільтри з ними спочатку можуть бути дешевше грязевиків, але в експлуатації виявляться дорожчими.

Зате фільтруючі пристрої картриджного типу простіше і зручніше в обслуговуванні. Вони ефективніше металевих, тому що пори у них менше розміром. Та й міняти очищувальну вставку вимагає через 12-16 місяців, а ось грязевик чистити доведеться як мінімум раз на місяць.

Фільтруючу вставку картриджних фільтрів слід періодично міняти. Заміна проводиться гранично просто: пластикову колбу розкручують за допомогою ключа і встановлюють замість зношеного картриджа новий.

Бажаючим придбати фільтруючий прилад для грубої очистки слід звернути увагу на наступні моменти:

  1. Тонкість очищення. Пам’ятайте, що картриджі з розміром пір вище 5 мкм не підходять для отримання питної води. Це всього лише захист для сантехніки, побутових пристроїв, труб, арматури і лічильників.
  2. Матеріал корпуса. Через прозорі стінки колби легше спостерігати за ступенем зносу фільтрує вставки. Однак по терміну служби такий варіант поступається корпусу, виконаному з непроникного посиленого скловолокном пластику.
  3. Швидкість фільтрації. Для побутових цілей цілком достатньо, щоб пристрій очищало 10-20 л в хвилину. Але перед душовою кабінкою або джакузі, наприклад, бажано врізати фільтр з проникною здатністю від 30 л / хв.
  4. Зазначене виробником тиск. Вимагає обов’язкового обліку. Якщо тиск буде нижче, фільтр стане перешкодою на шляху водяного потоку, якщо вище – може не витримати і тріснути колба.
  5. Повітряний клапан. Корисна опція, особливо в разі врізки приладу в опалювальний контур. Звичайно, для випуску повітряної пробки часто досить злегка послабити колбу, але з клапаном ця процедура пройде легше і результативніше.

Крім того, слід звернути увагу на те, для чищення якої води, призначений прилад. Фільтри для ХВ можна встановлювати в гілки з ГВ, вони не зможуть працювати в середовищі з такими характеристиками. Робоча температура у всіх моделей вказана в технічній документації до виробу.

Висновки

Якщо вас турбує важко зчищати осад на сантехніці, запропоновані нами моделі, безумовно, врятують. Пристрої позбавлять від проблем з посудомийками, котлами, пралка. І навіть підготують воду до подальшої тонкої фільтрації в системі зворотного осмосу.

Інформація про те, як влаштований фільтр для виконання грубої очистки водопровідної/свердловини води, потрібна, щоб розібратися з принципом дії. Вона дозволить зрозуміти, як обслуговувати очищає пристрій. Роз’яснить, які картриджі слід купувати на заміну.

Важливо пам’ятати, що механічна фільтрація не готує воду для вживання у якості питної.