Віддаленість будови від централізованого опалення і ГВП змушує самостійно робити вибір опалювального обладнання.

При відсутності можливості підключення до магістралі природного газу єдиним варіантом швидкого запуску обігріву та гарячого водопостачання залишається установка двоконтурного електричного котла опалення. Подібне обладнання коштує в рази більше газового, однак має свої переваги і різновиди. Щоб купити електрокотел двоконтурний в e-kotly.com.ua – переходьте за посиланням.

І все ж, перш ніж що-небудь вибирати, необхідно врахувати, що опалювальні приміщення повинні бути максимально утеплені зовні, або вся будова має бути збудовано за відповідною технологією, із застосуванням сучасних будівельних матеріалів.

Тепла покрівля, пластикові вікна, теплоізоляція фундаменту, все повинно працювати на збереження тепла, інакше застосування електричного варіанту себе не виправдає.
Всі модифікації електричних двоконтурних котлів на сайті e-kotly.in.ua можна об’єднати в три основні групи – ТеНові, електродні та індукційні. З них перший тип – найпростіший і найпоширеніший.

Принцип дії ТЕНових котлів схожий з роботою електричного чайника, основна відмінність – більш складна автоматика, насос для проточного руху теплового носія, акумулятор тиску і вбудований теплообмінник для переходу до нагрівання контуру ГВП. Котли цієї категорії можуть працювати з будь-яким видом теплоносія, однак, в залежності від його якості, з тією чи іншою швидкістю їм властиво утворення накипу на нагрівальному елементі.

Робота електродного електрокотла заснована на пропуск електричного струму між двома електродами, встановленими в ємності з проточною водою. Вода, що застосовується в якості теплового носія для даного варіанту опалення, проходить обов’язкову підготовку. Котли даного типу безпечні, т. К. При витоку теплового носія вони просто не включаються, немає води – ні опору і можливості зарядити іони її частинок.

До недоліків електродних агрегатів можна віднести неможливість роботи з незамерзаючими рідинами і необхідність періодичної зміни електродів, з часом вони все-таки розчиняються. З переваг – порівняно низька ціна і малі габарити.

Найцікавіші за принципом роботи – це двоконтурні котли індукційного типу. Вони являють собою трансформатор, в ролі відведення тепла від якого використовується будь-який теплоносій. Вторинна обмотка виконана у вигляді короткозамкнутого стержня, який власне і гріє воду. Тепловий носій знаходиться в герметичному контурі, з якого абсолютно виключена можливість витоку і пошкодження феромагнітного сердечника або первинної обмотки. Відсутність ТЕНів, електродів і рознімних з’єднань контурів в такому агрегаті – явні його гідності, з недоліків – висока ціна і суттєві габарити.

З основних переваг всіх варіантів електричних двоконтурних котлів опалення можна виділити їх абсолютну екологічність, адже якщо немає викидів в атмосферу – немає і забруднень. Також для установки такого устаткування немає необхідності в спеціально підготовленому приміщенні, димоходах і вентиляції. До того ж немає ніяких проблем з доставкою або зберіганням палива для таких агрегатів, через застосування в якості палива електричного струму, вони абсолютно вибухобезпечні.