Щоб забезпечити курям комфортні умови проживання, не потрібно зводити жодних двоповерхових котеджів. Досить просто зробити утеплений курник.

Вибір конструкції сараю для курей залежить від того, як ви збираєтеся утримувати птицю – сезонно або цілодобово. Незалежно від того, наскільки капітальною буде ця будова, вона має бути комфортною для птиці, теплою та чистою. Мастерская курятников пропонує великий асортимент будиночків для кур.

Умови для утримання курей

Створити умови для курей нескладно. Добротний курник на зимівлю: утеплений для північних широт. Курам потрібна невелика галявина для випасу та простий навіс від опадів та палючих променів сонця. Важливо, щоб і перо, і житло було сухим, інакше кури можуть захворіти. Також слід зазначити, що багато тварин, наприклад бездомні собаки та тхори, полюють на птахів.

Кур несучок слід утримувати в сухому теплому приміщенні, годувати спеціальними сумішами або крупами з додаванням вітамінів. Однак ніякі добавки не можуть замінити комплекс поживних речовин, які можуть отримати птахи, споживаючи звичайну траву.

Невеликий курник

Якщо ви тримаєте курей заради яєць лише протягом дачного сезону, можна обмежитися невеликою дерев’яною будівлею, що нагадує ящик з виступом (у якому будуть розташовані гнізда), та з’єднаною з вольєром для прогулянок.

Площа сараю для курей залежить від кількості птахів: на 5 несучок або 8-10 молодок має припадати 1 кв.м. Мінімальна висота приміщення складає близько 1 м; у ньому треба закріпити сідала з розрахунку 30 см довжини на кожну птицю.

У передній стінці ящика встановлюються дверцята для виходу у вольєр, ззаду кріпиться додатковий відсік, у якому розміщуються гнізда для кладки яєць. Кури охоче мчать у пластикових чи дерев’яних контейнерах, вистелених сухою травою.
Якщо виступ з гніздами забезпечити відкидною кришкою, то витягувати яйця не важко.

Підлогу курника можна зробити з цементної стяжки на дрібнокомірчасту металеву сітку або дерева. Не слід залишати його земляним, тому що це дає можливість гризунам проникати в приміщення через нори, а хижакам робити підкоп.
На підлогу можна насипати тирсу шаром 2-3 см.

Деякі господарі конструюють 2-поверхові сараї для курей, поділяючи птахів різних порід. При цьому вольєри будуються з 2 сторін від ящиків: з верхнього поверху кури (наприклад, несушки) виходять гуляти похилими сходами на свій бік, а нижнього – через отвір з дверцятами інша порода (наприклад, бройлери) потрапляє на свою ділянку.

Вольєр можна виготовити з дрібноячеістої сітки, натягнутої на опори. Він обов’язково повинен мати дах для захисту птахів від крилатих хижаків. Найпростіший варіант такого покриття – з товстого поліетилену. У стіні вольєра необхідно встановити двері, через які господар міг би потрапляти всередину загородки та проводити прибирання.

При виборі місця для курника потрібно врахувати, що від нього виходить сильний неприємний запах, тому не варто розташовувати його надто близько від людського житла. Також не рекомендується розміщувати ящик у низині, де його може затоплювати вода під час дощу.