Душовий куточок – готове рішення для ванної кімнати, басейну, лазні. Це легка стаціонарна конструкція з прозорими або напівпрозорими стінками, всередині якої розташований душовою комплекс. Вибір моделі куточка заснований на розрахунках (площа, висота приміщення), обліку планувальних рішень, особливості інженерної комунікаційної системи.

Моделі душових куточків, які можна посмотреть тут, розрізняються:

  1. формою (з чіткими і плавними лініями захищає контуру);
  2. варіантом монтажу (пристінні, підлогові, з піддоном);
  3. висотою і розміром піддону;
  4. варіантом відкривання дверей (розсувні, що складаються або орні стулки);
  5. кількістю дверних секцій;
  6. зовнішнім виглядом стулок (матова, рифлена, тонована поверхню);
  7. наявністю додаткових функцій (гідрозатвор, захисне покриття від розлучень і т. д.).

Металеві стійки душового куточка, між якими знаходяться стулки кабіни, можуть бути глянцевими, матоване, з кольоровим напиленням. У продажу представлені варіанти прозорих конструкцій, де металеві опори приховані від очей. Це популярне рішення в сучасних мінімалістичному інтер’єрах.

Куточки-квадрати

Душовий куточок у формі квадрата вибирають для установки в невеликих ванних кімнатах типового планування. Найбільш затребувані розміри конструкції – 80 × 80, 90 × 90 см. Якщо площа приміщення дозволяє, можна вибрати комплекс збільшеного розміру (100 × 100 або 120 × 120 см). Можна вибрати моделі з різними варіантами монтажу і декоративним оформленням.

Напівкруглі моделі

У душових куточках напівкруглої форми відсутні бічні стінки. Фронтальна двері, закріплена на напрямних каркасної системи, утворює форму півсфери. Піддон повторює геометричну форму конструкції. Куточки з дуговим контуром виглядають дуже стильно.

П’ятикутні куточки

Це прямокутні конструкції зі скошеним кутом. Оригінальна форма кабіни надає певний шарм інтер’єру. Установка моделі п’ятикутного душового куточка доцільна в приміщеннях з нестандартним плануванням і маленькою площею. Усередині кабіни зберігається певний простір, при цьому забезпечується економія навколишнього простору.

Прямокутні куточки

Прямокутні куточки для душа – найпоширеніші моделі в своїй категорії. У ванних кімнатах з правильної геометричної плануванням вони займають мінімум корисної площі, гармонійно вписуються в класичні і авангардні інтер’єри.

Асиметричні моделі

Асиметричні конструкції можуть мати округлу або чітко окреслену форму. Моделі даної категорії отримали популярність завдяки виразному дизайну. Для установки конструкцій асиметричної форми необхідно, щоб ванна кімната була досить просторою. Лівосторонні душові куточки зміщуються вздовж стіни в ліву сторону, справа наліво орієнтовані в протилежному напрямку. Універсальні моделі монтуються в будь-якому місці ванної кімнати без будь-яких обмежень.

Куточки радіальні (чверть кола)

Душовий куточок з фронтальною частиною в формі дуги відноситься до найбільш поширеним моделям. При виборі цієї конструкції досягається максимальна економія корисної площі.