Серед різних завдань, що вирішуються за допомогою мобільних додатків, одним з найважливіших є автоматизація продажів в бізнесі. Використання цих додатків дозволяє збільшувати ефективність бізнесу, стимулюючи зростання прибутку і знижуючи витрати.

Багато власників бізнесу сумніваються в доцільності розробки додатків, оскільки не знають, чи є цей напрямок просто даниною моді чи здатне приносити реальну користь.

При вирішенні цієї проблеми слід виходити з того, що якщо фірма збирається користуватися контактами клієнта, push-повідомленнями та іншими функціями смартфона, то створення мобільного застосування є логічним і вигідним кроком. У такому випадку варто звернути за допомогою, перейшовши за даним посиланням https://agilie.com/en/services/e-commerce-solutions, до професіоналів в розробці і створенні мобільних додатків.

Хоча мобільний додаток не здатна допомогти в досягненні всіх поставлених перед бізнесом цілей, воно може значно підвищити результативність того, що вже функціонує і генерує прибуток. Серед різних переваг, які забезпечуються бізнесу мобільними додатками, на особливу увагу заслуговують такі:

  1. Проведення акцій, які надовго запам’ятовуються клієнтами. Наприклад, на 23 лютого можна подвоїти бали всім татам, які відвідали кафе зі своїми дітьми, щоб вони змогли обміняти їх на подарунки. А в день студента можна запропонувати кожному покупцеві, який покаже інстальовані в смартфон додаток, недорого, але приємний сюрприз.
  2. Бонусна карта в смартфоні покупця. Тепер покупцям не доводиться постійно тримати при собі бонусні карти, бо нарахування балів здійснюється безпосередньо в їх мобільних пристроях. Це дуже зручно, бо смартфон завжди залишається під рукою.
  3. Збереження фірми на провідних позиціях. За допомогою мобільного додатку можна виробляти значне враження на покупців, оскільки воно демонструється в смартфоні користувача нарівні з додатками найбільших брендів в світі. Якщо фірма використовує цей інструмент, це говорить про те, що вона прийшла на ринок на довгий час, а тому заслуговує на довіру. Важко уявити собі, що створенням мобільного додатка стане займатися фірма-одноденка.
    \Залучення уваги до фірми. В даний час виділитися на тлі безлічі конкурентів нелегко. Для залучення уваги потенційних покупців до своєї фірми треба пропонувати їм те, що ще не встиг продовжити ніхто, причому дана пропозиція, безумовно, повинно викликати інтерес у покупців. А споживачів в будь-якій ситуації цікавить своя вигода. З цієї причини в мобільному додатку доцільно рекламувати програми лояльності, учасники яких можуть отримувати бали для оплати товарів. Тим самим кожному покупцеві демонструється одержувана їм вигода. На практиці мобільний додаток може служити в якості маркетингової фішки, за допомогою якої в фірму для залучення людей.
  4. Додатковий канал отримання прибутку. За допомогою мобільного додатку можна значно підвищити доходи фірми. З цією метою використовуються push-повідомлення, геокупони, програми лояльності та QR-купони.
  5. Випередження конкурентів. В даний час всі можливості мобільних додатків користуються деякі підприємства. Переважно це організації з відомими брендами, наприклад, торгово-розважальні центри, банківські установи або гіпермаркети. Оскільки серед безлічі малих підприємств мобільні додатки пропонують своїм клієнтам деякі, можна без особливих зусиль випередити своїх конкурентів в даному сегменті економіки.
  6. Індивідуальний підхід. За допомогою відправки push-повідомлень можна формувати групи користувачів мобільних додатків і потім висилати їм адресно повідомлення по персональним інтересам. Ті, що підписалися на відповідні розсилки покупці будуть отримувати лише такі повідомлення, які викликають у них інтерес. Якщо покупцям в магазині жіночого одягу цікаві лише розпродажі, то їм надсилаються повідомлення з відомостями про акції, а якщо покупниці зацікавлені в інформуванні про надходження в магазин взуття нових колекцій, то їм надаються відповідні відомості.

Таким чином, число явних і неявних вигод, одержуваних підприємствами різних сфер бізнесу за рахунок використання мобільних додатків, досить велике. Тому багато компаній після розгляду всіх доводів на користь і проти цього підходу приймають позитивне рішення. У таких випадках вкрай важливо підібрати найбільш підходящу платформу, що дозволяє створювати функціональні і зрозумілі для всіх користувачів програми з привабливим дизайном.