В Україні набирають популярність інвестиції в сонячні електростанції, які розглядаються, як один з найперспективніших джерел пасивного доходу. Існує безліч вигод для того, щоб почати займатися даною діяльністю. Розберемося детальніше.

Переваги інвестицій в сонячні електростанції

В Україні існують всі умови для розвитку даної галузі. Так, з 2009 року діє державна програма «Зелений тариф», згідно з якою держава буде викуповувати за спеціальним тарифом надлишки електрики, що були вироблені альтернативними джерелами енергії, у приватних осіб і підприємців.

Оплата здійснюється за середньозваженим курсом. Ця програма буде працювати ще до 2030 року, тому за цей час у вас є всі шанси непогано заробити на сонячних батареях, але це не єдиний плюс інвестицій в СЕС.

Основні переваги інвестицій в сонячні електростанції, придбати які можна на сайті http://saen.com.ua/oborudovanie/fotovoltazhnye-moduli.html:

 1. Продаж електроенергії відбувається автоматично завдяки «Зеленим тарифом»;
 2. Немає необхідності наймати персонал для обслуговування СЕС, так як сонячні панелі виробляють енергію без будь-якого додаткового втручання. Однак, дохід і окупність СЕС залежить від якості обладнання, тому краще вибирати сонячні панелі з високим рівнем ККД;
 3. Це стабільний дохід, який може скласти до 20% річних;
 4. Процес видобутку електроенергії легко спрогнозувати і контролювати, так як єдиний її джерело – це сонце;
 5. Це хороша альтернатива депозиту в банку;
 6. Робота СЕС виключає інфляційні ризики, так як продавати електроенергію ви будете з прив’язкою до курсу долара;
 7. При оформленні та запуску СЕС ви отримуєте гарантії від держави.

Що потрібно для оформлення СЕС

Для цього вам всього лише потрібно знайти ділянку, де ви встановите дані пристосування для вироблення енергії. Оформлення землі під сонячну електростанцію не займає багато часу, якщо звернеться в спеціалізовану компанію, яка візьме на себе пошук відповідної ділянки для довгострокової оренди або купівлі і займеться оформленням всієї необхідної документації з урахуванням всіх факторів.

У пакет основних документів для оформлення СЕС входять:

 • Документи по земельній ділянці;
 • Договір на приєднання до електричних мереж розподілу;
 • Технічні умови приєднання;
 • Договір купівлі-продажу з гарантованим покупцем;
 • Проектна документація;
 • Декларація про початок будівельних робіт.