Для створення даху будинку необхідно знати безліч тонкощів і дотримуватись певних правил, інакше він не виконуватиме таких важливих функцій, як захист від погодних умов (дощ, сніг, вітер, спека та холод) та створення екстер’єрного вигляду.

Матеріалів для створення покрівлі на сьогоднішній день безліч, тому існують певні технології та особливості в їх монтажі. Тепер варто розглянути конкретний приклад створення покрівлі із металочерепиці. З чого починати монтаж металлочерепицы – дивіться на сайті за посиланням.

Спочатку слід визначитися з функцією, яку виконуватиме приміщення під покрівлею (житлову або технічну), а потім вибиратиме спосіб утеплення покрівлі. Їх буває 2 види:

  1. Тепла покрівля;
  2. Холодна покрівля.

Тепла покрівля

Тепла покрівля має таку назву через те, що вона має утеплені скати, що дозволяють під нею обладнати житлове приміщення або кімнати з комфортною температурою, тобто мансарду. Але щоб створити теплу покрівлю, необхідно зробити комплекс послідовних дій, що передбачають захист від вологи, утеплення покрівлі та розташування пароізоляційної плівки.

На внутрішній стороні покрівлі з металочерепиці може виникати конденсат. Щоб уникнути намокання утеплювача, обов’язково укладається гідроізоляційний матеріал. Цю роль добре грає так звана плівкова мембрана. Важливою її особливістю є можливість пропускати пару. Отже, волога під покрівлею та на утеплювачі не накопичується, а вільно виходить назовні. Ці мембрани можна розміщувати безпосередньо на утеплювачі без будь-яких зазорів.

Як правило, першою ізолюється розжолобка (внутрішнє з’єднання 2 скатів дахів). Мембрану розкочують по всій довжині покрівлі з її верху. Потім усі зчленування на розжолобку склеюються будівельною липкою стрічкою, бажано такої ж марки, як і мембрана. Гідроізоляцію крокв мають таким чином, щоб її рулони лежали горизонтально, починаючи від карниза і закінчуючи ковзаном даху. Різні рулони стикуються тільки на кроквах з перехлестом між собою в межах 150-200 мм. Мембрани не повинні в жодному разі провисати, а бути натягнутими.

Після проведених процедур ізольування простору під покрівлею мембраною приступають до її утеплення з внутрішньої сторони. Для цього підійдуть будь-які утеплювачі, але частіше застосовують базальтову вату. Між кроквами покрівлі кладеться утеплювач. Трапляються випадки, коли утеплювач розміщується не в 1 шар, тоді стики нижнього шару утеплювача накриваються наступним шаром. В іншому випадку холод потраплятиме через щілини між не утепленими стиками.

В останню чергу зверху утеплювача розташовується пароізоляційна плівка. Її роль полягає у перешкоджанні накопиченню вологи та конденсації її на утеплювачі від випарів із кімнат будинку.

Холодна покрівля

Що стосується тонкощів робіт при створенні холодної покрівлі, то тут процес набагато простіший. Покрівля сама не утеплюється, а ось горищне перекриття в нижній його частині піддається утепленню. Завдяки цьому тепло у будинку залишається, а під дахом відбувається вільна циркуляція повітря.

Але при зведенні холодної покрівлі з використанням металочерепиці застосовують водостійку плівку. Тут вже існує один нюанс: плівка повинна мати провис між кроквами 200-250 мм. Це робиться для того, щоб конденсат повністю стікав, не попадаючи на утеплювач. Гідроізоляція для холодної покрівлі укладається так само, як для теплої.