Виробники меблів усе частіше використовують ДВП. Цей матеріал також застосовується для виготовлення дверей або цілих будівельних систем. Він доволі міцний і довговічний, а тому часто замінює дерево. Водночас це значно дешевше рішення, ніж природна сировина. ДВП у Львові можна вигідно придбати в компанії «Томек». Там вам запропонують лише якісні матеріали від перевірених виробників.

Особливості ДВП

Вибір деревоподібних матеріалів доволі широкий. ДВП і ДСП дуже популярні протягом вже протягом десятиліть. Все ж таки не кожен може дозволити собі натуральне дерево, вартість якого доволі висока. Шукаючи деревоподібні плитні матеріали, варто звернути увагу на ДВП.

Зовні він доволі схожий на дерево. Ця подібність пов’язана з тим, що матеріал виготовлений із деревних волокон, які потім проходять процес наповнення. Деревина подрібнюється, а далі піддається певному тиску та тепловій обробці. Після цих дій волокна перетворюються на компактну масу потрібної щільності.

Існує два способи виготовлення:

  • мокрий дозволяє створити пластини, які з одного боку мають сітчасті малюнки;

  • сухе заповнення гарантує гладкі плити.

Де й коли варто використовувати ДВП?

Його застосовують переважно для виробництва меблів. Напевно, ви не раз бачили книжкову шафу з цього матеріалу. Такі меблі з’явилися в наших будинках наприкінці минулого століття. Сучасні вироби вони на вигляд дещо інакші та є більш довговічними. На їхню універсальність впливає можливість фарбування практично в будь-який колір. Тому це дає безліч варіантів дизайну.

Матеріал ДВП дозволяє виготовляти різноманітні меблі, це пов’язано з простотою обробки. Також його можна фрезерувати чи покривати ламінатом або фольгою. Всі описані особливості роблять ДВП придатними і як матеріал для плінтусів. Матеріал дуже часто використовується у виробництві кухонних стільниць і навіть стінових і стельових панелей. ДВП також зарекомендував себе як матеріал для теплоізоляції та звукоізоляції стель.

Які можуть бути ДВП?

Найбільш часто зустрічаються:

  • ДВП перфоровані

Це перфорована дошка. Звідки походить ця назва? Для того, щоб можна було створити характерні отвори в плиті – тобто перфорувати її.

  • Ламіновані ДВП

Ламіновані дошки – це ті, поверхня яких пресується для створення декоративного ефекту та кращого захисту. У випадку з ДВП найчастіше застосовується малюнок під деревину. Хоча можна вибрати й інші – є багато візерунків і мотивів. Як результат, ламінована ДВП може мати оригінальний зовнішній вигляд, завдяки чому виготовлені з неї меблі будуть унікальними. Тому ламіновані дошки переважно використовуються в меблевій промисловості.

  • ДВП лаковані

Ці матеріали покриваються лаком. Він наноситься на поверхню плити не лише в декоративних цілях. Додатковий шар лаку робить дошку більш стійкою до подряпин. Тому такий матеріал часто використовують для задніх стінок меблів, а також як внутрішню обшивку.

На сайті «Томек» ви можете замовити різні ДВП високої якості. Їх швидко доставлять на вказану адресу. А якщо сумніваєтеся, які саме матеріали вибрати, завжди можете проконсультуватися зі спеціалістами компанії.