Будівництво нового об’єкту, незалежно від його призначення, починається з проведення такої процедури, як інженерно-геологічні вишукування. Це дозволяє точно визначити який саме тип ґрунту присутній на ділянці, чи є підземні води, якщо є, то на якій глибині водоносний пласт розташовується від поверхні землі.

Отримання таких даних дозволяє точно визначити, можна на ділянці здійснювати забудову об’єкта або краще підшукати більш підходяще місце.

Етапи геологічних вишукувань

Всі роботи проводяться в кілька етапів:

 1. Підготовчий. На цьому етапі отримують архівну інформацію про ділянку, якщо така є.
 2. Польовий. На цьому етапі здійснюють відбір проб, проводять польові дослідження, визначають наявність або відсутність підземних вод.
 3. Лабораторний. Заходи, що дозволяє точно визначити склад, механічні та фізичні властивості ґрунту ділянки.
 4. Камеральний. Заключний етап, що включає в себе складання звіту, узагальнення отриманих даних.

На підставі складеного звіту, проєктувальники вже можуть точно визначитися, який саме фундамент потрібно створювати при будівництві об’єкта, приступити до створення проєкту, з наступні його здачею в комерційну або державну експертизу для узаконення ділянки та об’єкта будівництва.

При цьому варто відзначити, що геологічні вишукування в обов’язковому порядку проводяться в тих випадках, коли поверховість об’єкта перевищує три поверхи, а загальна корисна площа перевищує 1500 кв. м.

З чого починаються інженерно-геологічні вишукування?

Варто зазначити, що инженерно-геологические изыскания можуть проводиться тільки при наявності відповідних документів:

 • Наявність укладеного договору між замовником і виконавцем;
 • Наявність технічного завдання;
 • Календарний план робіт;
 • Затверджений кошторис і програма досліджень.

Види геологічних вишукувань

Залежно від вимог замовника, органів регулювання будівельних процесів, компанія Geoplan може проводити різні інженерно-геологічні вишукування:

 1. Інженерно-геологічної спрямованості;
 2. Інженерно-геодезичні заходи;
 3. Інженерно-екологічні вишукування;
 4. Інженерно-гідрометеорологічної спрямованості.

Обов’язково проведення комплексних інженерно-геологічних вишукувань в тих випадках, коли відчуження ділянки здійснюється вперше. Всі ці роботи виконують спеціалізовані компанії.