Метал використовується в багатьох галузях промисловості, а також для побутового призначення. Для різання прутів, профілів, листів з різних сплавів застосовуються спеціальні ножиці. Знання конструктивних особливостей і призначення інструменту дозволяє підбирати модель для конкретного завдання.

Пристрої для різання металу відрізняються розмірами, формою ножів і призначенням. Великий вибір можна знайти на сайті https://torgshop.com.ua/rychazhnye-nozhnicy.html.

Основна класифікація

Ножиці для металу відрізняються різноманітністю і дозволяють розрізати вироби різної товщини. Фахівці ділять всі інструменти за принципом роботи і пристрою.

За особливостями різання моделі діляться на:

  1. ножові;
  2. вирубні.

За особливостями роботи бувають:

  • механічними;
  • електричними.

Інструменти мають відмінності за формою розрізу і його напрямку. Зустрічаються правий і лівий раз, пряма або крива (фігурна) форма.

Алігаторні

Алігаторні ножиці отримали свою назву завдяки шарнірної щелепи, яка використовується для розкрою металу. Вони мають гідравлічний привід. Застосовуються для розкрою довгих заготовок, балок, арматури, профілів в слюсарних майстернях і на виробництвах.

Алігаторні пристрої відрізняються ефективністю, довговічністю і міцністю. З недоліків виділяють неточний рез і грубий край.

Алігаторні моделі підходять для роботи на виробництві

Настільні

Різновид ножиць для різання металу середньої товщини. Дуже добре справляються з кутовими резами, створенням Т-форм, розкроєм прутів. Настільні моделі дозволяють робити гладкий зріз.

Гільйотина

Гільйотина зустрічається з механічним, ножним і гідравлічним приводом. Принцип роботи полягає в затиску металу плунжером. Після цього одне лезо переміщається вниз по зафіксованому ножа, внаслідок чого здійснюється розріз.

Гільйотина дозволяє швидко і ефективно розрізати метал. Застосовується в серійному виробництві.

Зверніть увагу! Гільйотина набула поширення в роботах, де не потрібно якісний рез або деталі проходять подальшу доопрацювання.

Силові

Силовий тип підходить для моделей на електричному або пневматичному приводі, а також ручне управління. Принцип роботи полягає в створенні розрізу верхнім лезом, яке опускається до нижнього, надійно закріпленому ножа.

Силові ножиці підходять для різання прямих або вигнутих ліній. Їх відмінна риса – висока точність, хороший гладкий край.

Snips

Snips – це пристрій для різання металевих листів. Для роботи з низьковуглецевих оловом і м’якою сталлю вибирають олов’яні моделі з довгими ручками.

Складові ножі підходять для обробки алюмінію, нержавіючої сталі та м’яких сплавів. Вони оснащені важелями, що збільшують механічний тиск.

Універсальні моделі активно застосовуються для вирішення побутових завдань

Універсальні

Універсальні пристрої відрізняються невеликими розмірами і оснащені гострими надійними ножами.

Вони здійснюють безперервний рез і формування листів різної величини. Універсальними ножицями виконують обробку кутів і центру пластин, різання прутів малого діаметра.

З підйомним механізмом

Моделі з підйомним механізмом використовуються для роботи з товстими матеріалами. Ножі в них встановлюють на штатив. При роботі він опускається, граючи роль важеля.

Агрегати зі сталі підходять для професійної високоточної роботи з матеріалами підвищеної міцності.

Для стрічок з металу

Ножиці для стрічок з металу мають просту конструкцію і невеликими розмірами. Компактні габарити дозволяють їх використовувати однією або двома руками. Призначення інструменту – різання пластин, прутів, кабелів. Такі моделі знайшли застосування на будівництві, в слюсарних майстернях, будинки.

Спеціалізовані

Спеціалізовані моделі використовуються в вузько завданнях. Вони відрізняються за габаритами, формою ножів, принципом роботи. Основне призначення – обробка країв пластин, обрізка дроту, розкрій товстого металу.