Чому якість моторної оливи є такою важливою? Олива виконує цілий ряд функцій, що забезпечують правильну роботу двигуна. Якість оливи і її своєчасна заміна впливають на довговічність компонентів двигуна і устаткування. Моторна олива зменшує тертя між робочими елементами (в основному між поршнями і циліндрами), знижує опір, витрату палива, знижує шум двигуна, герметизує камеру згоряння, охолоджує робочі елементи і видаляє забруднення, які забруднюють фільтр (його завжди слід замінювати разом з оливою). Оливу має бути замінено своєчасно, і вона повинно підтримуватися на належному рівні, що вкрай важливо для ефективності і довговічності двигуна.

З чого складається моторна олива? Чим оливи відрізняються одна від одної?

Основою для складу моторного оливи (близько 80%) є масляна основа. Протягом десятиліть в автомобільній промисловості використовувалися мінеральні масла, в яких масляна основа виготовлялася з очищених нафтових дистилятів. Потім прийшов час для напівсинтетичних олив, в яких масляна основа складається з суміші нафтових дистилятів і продуктів хімічного синтезу. Найсучасніші продукти – синтетичні оливи, масляна основа яких повністю є результатом хімічного синтезу.

Крім масляної основи, до 6% складу моторної оливи складають регулятори в’язкості. В’язкість – це параметр, який визначає поведінку моторної оливи при заданій температурі, тому моторное масло castrol поводиться однаково стабільно при низьких і високих температурах.

Інші компоненти моторної оливи є очисними присадками. Їх завдання – нейтралізувати продукти згорання, захистити елементи двигуна від корозії та зменшити утворення відкладень на стінках циліндра. Крім того, оливи також містять піногасники.

Яку моторну оливу вибрати?

Кожен виробник автомобілів вказує специфікацію моторної оливи в керівництві до автомобіля, а також пробіг, за який її має бути замінено. Це найважливіший критерій при виборі моторної оливи. Деякі виробники автомобілів рекомендують використовувати оливи певних компаній або оливи з власним логотипом, що продаються в дилерському центрі.